DAJ CYNK

PKO BP z kolejną nowinką. Jak skorzystać?

Marian Szutiak

Taryfy, promocje, usługi

PKO BP z kolejnymi nowościami. Kusi zarobkami

PKO Bank Polski wprowadza Inwestycje tematyczne. To nowe możliwości inwestowania w serwisie transakcyjnym iPKO lub aplikacji mobilnej IKO.

Od 28 kwietnia 2022 roku klienci PKO Banku Polskiego mogą inwestować w fundusze, wykorzystując nową funkcję „Inwestycje tematyczne”, dostępną w serwisie transakcyjnym iPKO i aplikacji mobilnej IKO. Wprowadzone rozwiązanie ma ułatwić inwestowanie według własnych preferencji lub przy wykorzystaniu inspiracji płynących z decyzji innych inwestorów. Korzystając z nowej funkcji, klienci PKO Banku Polskiego mogą w prosty sposób lokować swoje pieniądze w fundusze wybierając różne kryteria, takie na przykład jak branża czy region geograficzny.

Zobacz: PKO BP ujawnia dane. Klienci oszaleli na punkcie tej funkcji
Zobacz: PKO BP robi przewrót. Koniec uporczywego klikania
 
Świat inwestycji jest niczym świat podróży – oferuje różne destynacje, szlaki dotarcia i moc wrażeń związanych z osiągnięciem celu. Prezentacja inwestycji w kanałach zdalnych powinna taką podróż jak najprościej opisywać. Jest to duże wyzwanie, bo klienci coraz częściej zapoznają się z ofertą samodzielnie, więc prezentacja powinna być prosta i obrazowa. Szczególnym wyzwaniem są w tym kontekście osoby młode, do których przemawia komunikacja oparta na grafikach i prostej treści. Dlatego, zdecydowaliśmy się na udostępnienie inwestowania tematycznego, które jest nowym sposobem prezentacji oferty, opierającym się na komunikacji prostego w zrozumieniu tematu. Klientowi dzięki temu, będzie łatwiej ocenić czy dana inwestycja jest zgodna z jego preferencjami. Wdrożona funkcja jest kolejnym udogodnieniem, które wspiera podejmowanie decyzji inwestycyjnych w kanałach zdalnych.

– powiedział Michał Urbaniak, Product Owner w Formacji Oszczędności i Inwestycje, PKO Bank Polski

PKO BP Inwestycje tematyczne screen

Inwestowanie tematyczne – jak skorzystać?

Po zalogowaniu do serwisu transakcyjnego lub aplikacji mobilnej (na razie tylko na urządzeniach z Androidem, wkrótce również na systemie iOS) i przejściu do zakładki „Moje produkty”, w zakładce „Inwestowanie” wybieramy "Fundusze inwestycyjne", a następnie „Inwestycje tematyczne”. Tu możemy wybrać grupę inwestycji, z której chcielibyśmy skorzystać. Do dyspozycji mamy grupę inwestycji „Popularne” oraz kilka grup tematycznych, takich jak „Globalne trendy” czy „Światowe giełdy”.

Po wybraniu jednej z nich, mamy do wyboru kilka inwestycji tematycznych. We wspomnianych „Globalnych trendach” może to być na przykład „Rewolucja cyfrowa” lub „Zdrowe społeczeństwo”. Po wyborze tematu otrzymujemy szczegółowe informacje o inwestycji, takie jak przygotowane przez ekspertów opisy odwołujące się do idei inwestycyjnej, dane o liczbie klientów-inwestorów oraz przykłady spółek, które kupił fundusz przypisany do danego tematu. Po wybraniu inwestycji wystarczy wcisnąć przycisk „Kup”. W kolejnym kroku należy wskazać konto, z którego zostaną pobrane środki, kwotę zakupu oraz zaakceptować niezbędne oświadczenia, a na koniec zatwierdzić dyspozycję.

PKO BP Inwestycje tematyczne ochrona środowiska screen

„Inwestycje tematyczne” to kolejna funkcja w kanałach zdalnych PKO Banku Polskiego, która ma ułatwić i spopularyzować korzystanie z oferty funduszy inwestycyjnych. Wprowadzając nowe rozwiązania związane z alternatywnymi do lokat bankowych formami lokowania środków, bank promuje wśród klientów różnorodną ofertę, tym samym rozwijając rynek usług finansowych w kraju.

Inwestowanie online jest coraz popularniejsze wśród klientów PKO Banku Polskiego. Według danych za marzec tego roku, w kanałach zdalnych dokonano 70% transakcji zakupu funduszy. W ciągu roku, licząc od marca 2021 roku do marca 2022 roku, bank odnotował wzrost o ponad 10 punktów procentowych. Warto dodać, że największym zainteresowaniem w kanałach zdalnych nadal cieszą się fundusze akcji.

Zobacz: Majówka: zaplanuj przelewy wcześniej lub skorzystaj z Express Elixir
Zobacz: Dziki zachód, Korea Północna i Gra o Tron. EBC uzasadnia regulacje kryptowalut

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Piotr Swat / Shutterstock.com

Źródło tekstu: PKO Bank Polski