DAJ CYNK

Revolut wprowadza zmiany. O tej funkcji mogliście nie wiedzieć

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

karta Revolut

Revolut wprowadza zmiany w regulaminie usług indywidualnych. Nowe zasady będą obowiązywać od października. Szerszego opisu doczekała się usługa Revolut.Me, pozwalająca na realizację płatności za pomocą linków – dotąd przez wielu użytkowników niedostrzegana.

Zapowiadany przez fintech nowy regulamin wejdzie w życie 17 października 2022 r. Wśród nowości znajdą się np. niewielkie zmiany w sposobie realizacji przelewów wychodzących i przychodzących. Nie wpłyną one jednak na sposób korzystania z aplikacji. Ciekawsze jest jednak opisanie usługi Revolut.Me.

Revolut.Me – płatności za pomocą linku

Linki Revolut.Me nie są nowością w usłudze fintechu, można je generować z poziomu aplikacji, ale dotąd usługa ta nie była ujęta w regulaminie usług indywidualnych i chyba nie cieszyła się zbyt wielką popularnością. Być może teraz fintech będzie ją mocniej promował, a w regulaminie pojawiły się zasady jej działania.

Na czym to polega? Link Revolut.Me lub odpowiadający mu kod QR pozwala innym użytkownikom internetu na wysyłanie płatności na konto Revolut. W odróżnieniu od standardowych linków do płatności, które generowane są dynamicznie, linki Revolut.Me są niezmienne, więc mogą być wykorzystywane do regularnych płatności, na przykład do zapłaty za usługi lub towary w internecie. 

Podczas pierwszego użycia funkcji Revolut.Me aplikacja generuje indywidualną nazwę użytkownika, widoczną w linku według schematu https://revolut.me/nazwaużytkownika. Będzie ona również umieszczona w kodzie QR. Nazwę można dwa razy zmienić.

Indywidualny, wygenerowany link Revolut.Me można wysłać komuś w wiadomości SMS, e-mailem lub umieścić na stronie. Natomiast by zapłacić komuś za pomocą Revolut.Me, wystarczy tylko kliknąć taki link. Na smartfonie linki Revolut.Me można bezpośrednio uruchomić w aplikacji Revolut i z niej dokonać przelewu.

W przypadku komputerów stacjonarnych trzeba skorzystać z karty płatniczej. Na stronie, która się otworzy, trzeba wpisać kwotę, wybrać walutę, wprowadzić opis i ewentualnie dodać obrazek GIF jako uzupełnienie wiadomości. Później należy tylko potwierdzić płatność realizowaną za pomocą karty – w tym momencie nastąpi przekierowanie do kolejnej strony, gdzie podawane są szczegóły karty płatniczej.

Revolut zastrzega jednak, że może wprowadzić limity kwot, jakie będą mogły być przekazywane za pomocą Revolut.Me – nie zostało to jednak bliżej wyjaśnione.

Revolut zapowiada też, że już niebawem w ramach linków do płatności przychodzących pojawi się również opcja przelewu na kartę. Odbiorca będzie mógł zdecydować, czy chce otrzymać środki na konto Revolut, konto bankowe czy konto powiązane z kartą płatniczą – po spełnieniu odpowiednich warunków.

Inne zmiany w regulaminie

Revolut wprowadzi też inne zmiany, które nie wpływają na ogólne zasady korzystania z jego usług, ale doprecyzowują pewne kwestie. 

I tak w punkcie 7. fintech przybliża, w jaki sposób wypłacić pieniądze z konta Revolut po jego zamknięciu. Z kolei w  punkcie 12. podaje, w jaki sposób i kiedy może dojść do zamknięcia subkonta klienta. Punkt 20. wyjaśnia, że kiedy realizacja niektórych płatności może zostać wydłużona, a w punkcie 30. zawarte zostały bardziej szczegółowe informacje o tym, jak się skontaktować z obsługą za pośrednictwem czatu w aplikacji oraz jak złożyć reklamację lub zażalenie.

Zobacz: Revolut namawia Polaków do zmiany. Unikniesz zbędnych pytań
Zobacz: Revolut zaskakuje wydając sprzęt. Czym jest i do czego służy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Revolut