DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:
  • Strona 6 z 20
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 20
 #1057463  autor: iphoneski
 27 lis 2018, 21:59
Napisałem już w odpowiednim wątku ale może nie zauważyliście. Nie można pisać z Tapatalk, wyskakuje brak uprawnień do odpowiedzi.
 #1057493  autor: marcz123456
 28 lis 2018, 11:40
Ale masakra. Zupełnie nieczytelne to nowe forum :| :o
 #1057507  autor: SimplusowiecU
 28 lis 2018, 13:18
marcz123456 pisze:
28 lis 2018, 11:40
Ale masakra. Zupełnie nieczytelne to nowe forum :| :o
Musi "nie umiesz korzystać z przeglądarki" :-D
 #1057510  autor: jedrek
 28 lis 2018, 13:23
Telepolis to kiedyś był sympatyczny portal.
Najpierw zniszczono stronę główną, teraz forum.
I ta moda na wszelakie czarne pasy jak w domu pogrzebowym.
Dziś możecie sobie podać łapkę z tymi https://forum.upc.eu/t5/internet/ct-p/Internet
Ten sam nijaki styl, który wkurza.
Kompletnie nie moje klimaty. Takie wszystko napompowane, czcionki które kiepsko się skalują, bo robione pod jedyną słuszną rozdzielczość ekranu osoby, która sobie kod źródłowy spuchniętej strony tworzyła, dzisiątki wkurzających ramek, pasków.
Taka "nowoczesność" lansowana na siłę ogarnęło 80% internetu. Kiedyś lekkie, przejrzyste strony, stają się dziś napompowane, ciężkie i dla mnie to żaden rozwój.
Kiedyś (cofając się 10 lat) strony ładowały się jak rakieta, dziś strony (które niosą tą samą treść do przekazania), takie jak ta ładują się koło 6 sekund, bo po drodze muszą się odwołać do połowy świata. Uwielbiam taką "nowoczesność". Od nowoczesności wszystko zaczyna chodzić wolniej i pożerać coraz większe zasoby. Nie zagląda się tu już z przyjemnością. Widać to po frekwencji wyrabianej przez innych użytkowników, że ruch znacząco spadł.
 #1057511  autor: mkkot
 28 lis 2018, 13:24
LuiN pisze:
26 lis 2018, 11:44
neotele pisze:
26 lis 2018, 11:33
Widzę, że wiele stron bazuje na phpBB, dobrze funkcjonuje i (chyba?) nie ma problemów z Google. Może więc należałoby przyznać się do błędu (jakim jest, wg mnie, odejście od phpBB) i powrócić do poprzedniego wyglądu forum, poprawiając jednocześnie coś, co było być może niezgodne z wytycznymi Google?
Forum bazuje nadal na phpBB, tylko w najnowszej wersji. Wytyczną Google'a była m.in. w pełni responsywna strona (RWD, mobilny wariant forum) i to wdrożyliśmy. Poprzedni wygląd forum nie wróci.
Użytkownicy pewnie też.

Obrazek

Może czas wrócić do starych dobrych grup dyskusyjnych, gdzie nikt nie decyduje o wyglądzie czytnika poza użytkownikiem.
 #1057512  autor: mkkot
 28 lis 2018, 13:24
Dobra, widzę obrazki też nie działają. Szkoda mojego czasu na to forum.
 #1057517  autor: vonski
 28 lis 2018, 13:52
Padło już kilka pytań o Tapatalk, ale żadnej odpowiedzi. Czy ktoś mógłby zadeklarować:
- czy będzie,
- jeśli tak, to kiedy?

Reszta mi lotto- kolorki, awatary, duperele. Ale bez Tapatalka ani rusz.


EDIT: o proszę. Wysłałem posta i zobaczyłem swojego starego avatara, choć dodałem już nowego.
TTTM czy jakis babol?
 #1057522  autor: Pawelek0787
 28 lis 2018, 14:44
jak zmienić avatar? nie ma możliwości. Poza tym polskie znaki większe w czcionce aą, eęeęeę
 #1057523  autor: neotele
 28 lis 2018, 15:01
Pawelek0787 pisze:
28 lis 2018, 14:44
jak zmienić avatar?
prawy górny róg > "ptaszek w dół" > Edytuj Profil > Dodaj zdjęcie
 #1057530  autor: LuiN
 28 lis 2018, 15:46
mkkot pisze:
28 lis 2018, 13:24
Użytkownicy pewnie też.
I dlatego wyświetliłeś statystyki dotyczące odsłon, a nie użytkowników, które na dokładkę od wdrożenia nie zawierają danych z m.telepolis.pl?

Za ostatnie 30 dni mamy ponad 2,5 mln odsłon. Nie nimi się jednak ekscytujemy, bo nowy serwis generuje mniej niepotrzebnych przeładowań stron niż stary. Od chwili wdrożenia nowego serwisu przybyło nam 230 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie i TELEPOLIS.PL stale rośnie.
 #1057531  autor: piotrzet
 28 lis 2018, 16:12
Napisać to sobie każdy może a jakieś dowody? Bo na spadającą liczbę odsłon jak widać są.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1057534  autor: Pajuch
 28 lis 2018, 16:26
nie wiem kto to projektował ale jest masakra, ładniej i mniej czytelnie, nic nie mozna czytać jak na www. Postyt na forum są jak tasmociąg duże :roll:

Robicie to pod 4k ? na fhd masakra tak samo strona główna, albo dla slepych albo dla 4k innego wyjscia nie ma
 #1057535  autor: Pajuch
 28 lis 2018, 16:31
LuiN pisze:
28 lis 2018, 15:46
Od chwili wdrożenia nowego serwisu przybyło nam 230 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie i TELEPOLIS.PL stale rośnie.
Chyba botów, po zmianie forum mimo, że ładniejszego to wzrosnie wam o milion, wszak wszelkie boty teraz mają równbież dostęp. Wyżej napisałem co myslę.
 #1057536  autor: Pajuch
 28 lis 2018, 16:31
patrz jak ładnie rozciaga sie forum przy każdym poscie :D jak www strona główna kafle na pół kilometra
 #1057541  autor: forum_tg
 28 lis 2018, 17:21
Można edytować swoje posty

Ponadto nie ilość odsłon decyduje o jakości forum ale merytoryczne wypowiedzi użytkowników
 #1057547  autor: LuiN
 28 lis 2018, 18:22
piotrzet pisze:
28 lis 2018, 16:12
Napisać to sobie każdy może a jakieś dowody? Bo na spadającą liczbę odsłon jak widać są.
Wyciągi z Analyticsa chętnie wysyłamy partnerom. Nie widzę powodu by Tobie coś udowadniać. SimiliarWeb "zaskakuje" z przeszło miesięcznym opóźnieniem i tak jak napisałem, zlicza odsłony a nie użytkowników + wyciął nam mobile na subdomenie.

Jeśli ktoś siedzi w branży, to wie co się stało ze stronami bez RWD po zimowych zmianach algorytmów Google'a. Nie było innego wyjścia niż zburzenie starej strony, bo by jechała w dół każdego miesiąca o kilka-klikanaście procent. I tak było już dosyć późno na zmiany.

Dzisiaj widzę, że względem poprzedniego miesiąca Telepolis ma +23% odsłon i +30% UU. I nie, nie są to żadne boty jak ktoś złośliwy napisał wyżej. Mogliśmy zostawić przeładowywanie strony dla każdej głupoty i dotrzeć do absurdalnych wartości odsłon, ale nie taki był cel.
Pajuch pisze:
28 lis 2018, 16:26
nie wiem kto to projektował ale jest masakra, ładniej i mniej czytelnie, nic nie mozna czytać jak na www. Postyt na forum są jak tasmociąg duże :roll:

Robicie to pod 4k ? na fhd masakra tak samo strona główna, albo dla slepych albo dla 4k innego wyjscia nie ma
Pod mobile głównie. Docelowo ok 80% ruchu to będzie mobile. PS. Edytuj swoje wpisy jak każdy inny użytkownik forum, a nie spamujesz jeden pod drugim.
vonski pisze:
28 lis 2018, 13:52
Padło już kilka pytań o Tapatalk, ale żadnej odpowiedzi. Czy ktoś mógłby zadeklarować:
- czy będzie,
- jeśli tak, to kiedy?
Tapatalk ma działać - zgłaszałem już problem, ale jeszcze się z nim z rana przypomnę. Ewentualnie zobaczę czy czasem pod osłoną nocy sam nie znajdę odpowiednich nastaw w pluginie i niczego nie popsuję.
vonski pisze:
28 lis 2018, 13:52
EDIT: o proszę. Wysłałem posta i zobaczyłem swojego starego avatara, choć dodałem już nowego.
TTTM czy jakis babol?
Poprosiłem o przywrócenie awatarów tym osobom, które nie miały ich na stronie głównej, a miały na forum i chyba wpadłeś w ten moment, gdy IT zaczęło je przywracać. Przepraszam za zamieszanie - one powinny być od razu, ale moja logika to nie zawsze logika innych osób :?
forum_tg pisze:
28 lis 2018, 17:21
Ponadto nie ilość odsłon decyduje o jakości forum ale merytoryczne wypowiedzi użytkowników
Święte słowa. Przez najbliższe tygodnie będziemy kończyć wszystko sprawdzać, aktualizować, by forum działało jak złoto. PS. Zaważyliście brak koreańskiego spamu? :)
 #1057659  autor: p2225
 29 lis 2018, 19:01
Co oznacza taki zielony pasek z boku? Pozostałe komentarze tego nie mają.
Obrazek

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #1057663  autor: Benjamin Linus
 29 lis 2018, 19:07
Dla mnie to dramat, ta nowa koszmarna odsłona forum.

Nie macie monitorów żeby sprawdzić że wygląda to potwornie ?
Wiadomo że raklamodawca dyktuje warunki , ale przewijanie strony trwa przęsło 15 sekund. Od dołu do góry.

Zalogować się mogę tylko z komórki bo z kompa klik logowanie i wraca na stronę główną. I tak w koło. Nie loguje wcale. Na chromie.

Dla mnie dramat. Formu nie do czytania.

Spieprzyliscie w 100%.

Proponuję zmniejszyć czcionki jeszcze tak o 75% a powiększyć reklamy.....
 #1057820  autor: Maniek99
 01 gru 2018, 12:23
Dla mnie największą wadą nowej wersji mobilnej jest to, że bez logowania nie widać czy są jakieś nowe posty w wątkach. Na wierzchu widać tylko datę powstania wątku, która jest w sumie mało istotna, szczególnie jeżeli niektóre wątki powstały kilka lat temu.

Żeby zobaczyć datę ostatniego postu trzeba kliknąć ikonę plusa, to samo trzeba zrobić, żeby przenieść się do tego postu. Takie bezsensowne nadmiarowe klikanie.

Nie dało by się tej daty i linka do ostatniego postu wyciągnąć na wierzch?
Może zamienić miejscami za datą powstania wątku?

Druga kwestia to grubość paska tytułowego forum(to czarne z hamburger menu) i czerwone paski poddziałów. Spokojnie można je z 1,5-2x zwęzić nawet bez zmiany wielkości czcionek.

Brakuje też jakiegoś linka do przejścia do głównej strony forum.
Wiem że jest w hamburger menu, ale to dodatkowe klikanie.
  • Strona 6 z 20
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 20
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 20