DAJ CYNK

Tak wygląda SSD PCIe 5.0 dla największych fanów RGB LED

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Tak wygląda SSD PCIe 5.0 dla największych fanów RGB LED

Potrzebujesz bardzo wydajnego nośnika półprzewodnikowego do grania lub pracy? Jesteś miłośnikiem RGB LED? W takim razie nadciąga SSD właśnie dla Ciebie!

 

Wczoraj na łamach Telepolis pisaliśmy o kolejnym SSD z interfejsem PCI Express 5.0, który trafił do sprzedaży. Chodzi oczywiście o model Inlad TD510 dostępny w USA. Nie były to pochlebne słowa bo nośnik okazał się szalenie drogi, brzydki i głośny. Wszystko za sprawą układu chłodzenia z małym wentylatorem.

SSTC Tiger Shark to kolejny z bardzo drogich SSD PCIe 5.0

Najwyraźniej część producentów twierdzi, że SSD PCIe 5.0 da się schłodzić pasywnie i wcale nie potrzeba do tego wielkiego radiatora. Dowodem na to ma być SSTC Tiger Shark. Uwagę przykuwa rozbudowane RGB LED.

SSTC Tiger Shark to nośnik półprzewodnikowy typu M.2 2280, który korzysta z interfejsu PCI Express 5.0 oraz protokołu NVMe 2.0. Użyto tutaj kontrolera Phison E26 oraz 232-warstwowe kości 3D TLC NAND od Microna doprawionych pamięcią DRAM od SK hynix. Jest to konstrukcja od producenta z Wietnamu.

Tak wygląda SSD PCIe 5.0 dla największych fanów RGB LED

Jak na razie wiadomo tylko o modelu o pojemności 2 TB. Jest to cecha wspólna dla niemal wszystkich SSD PCIe 5.0, które ujrzały światło dzienne do tej pory. SSTC Tiger Shark trafił już w ręce pierwszych recenzentów. Pomiary wydajności mówią o ponad 10 000 MB/s dla odczytu i zapisu sekwencyjnego.

Tak wygląda SSD PCIe 5.0 dla największych fanów RGB LED

Rodzi się pytanie o temperatury pod obciążeniem. Inni producenci nie bez powodu używają wielkich radiatorów czy wspierają się dodatkowymi wentylatorami. Zaś u Wietnamczyków większość "chłodzenia" zajmuje podświetlenie RGB LED. A jak do tej pory wszyscy korzystają z tego samego kontrolera.

Tak wygląda SSD PCIe 5.0 dla największych fanów RGB LED

SSTC Tiger Shark ma "niedługo" trafić do sprzedaży w Azji, debiutu w Europie raczej się nie doczekamy. Sugerowana cena ma wynosić 8 999 999 dongów, a więc równowartość około 1685 złotych. To jeszcze drożej niż opisywane do tej pory modele jak GIGABYTE AORUS Gen5 1000 czy Inlad TD510.

Zobacz: Cooler Master próbuje nawiązać walkę z Noctuą i be quiet!
Zobacz: Phanteks wypuszcza mocarne zasilacze i chłodzenia AiO nowej generacji

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: VideoCardz, I_Leak_VN@Twitter

Źródło tekstu: VideoCardz, oprac. własne