DAJ CYNK

Pełne testy wydajności karty ASRock A380 Challenger ITX w grach

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Pełne testy wydajności karty ASRock A380 Challenger ITX w grach

Myślisz o zakupie karty graficznej Intel Arc A380? Świetnie się składa! Znamy już jej dokładną wydajność w grach takich jak Cyberpunk 2077, League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive czy PlayerUnknown's Battlegrounds.

 

Od niedawna na rynku kart graficznych obok AMD i NVIDII jest do wyboru jeszcze trzeci producent - Intel. Nie mówimy tutaj o dostępnych od dawna zintegrowanych w procesorze układach graficznych, a dedykowanych kartach dla laptopów i komputerów stacjonarnych. Mowa o serii Intel Arc Alchemist.

Autorska karta Intel Arc A380 nie już przed nami tajemnic

Jednak początki Niebieskich są wyboiste. Sterowniki pozostawiają wiele do życzenia, a partnerzy nie chcą produkować autorskich modeli. Tym samym tylko trzech producentów wypuściło swoje wersje - GUNNIR, ASRock oraz MSI. Dzisiaj skupimy się na drugim z wymienionych, bowiem poznaliśmy jego wydajność.

Na chińskiej platformie społecznościowej Weibo pojawiły się obszerne testy karty graficznej ASRock Arc A380 Challenger ITX 6 GB OC. Pochodzą one od... ASRocka! Pomiary przeprowadzono zarówno w popularnym benchmarku 3DMark w scenariuszach Fire Strike Extreme, Time Spy i Time Spy Extreme, ale i w grach.

Pełne testy wydajności karty ASRock A380 Challenger ITX w grach

Opisywany model doczekał się fabrycznego OC. Tym samym zamiast 2000, mowa o 2250 MHz. W praktyce jednak ASRock Arc A380 Challenger ITX 6 GB OC osiąga bez problemu nawet 2450 Mhz. Pod pełnym obciążeniem karta graficzna osiąga 85 °C, a układ chłodzenia rozpędza się do niecałych 1700 RPM. TDP wynosi około 55 W, a więc mniej niż w modelu referencyjnym Intela.

Pełne testy wydajności karty ASRock A380 Challenger ITX w grach

Jeśli chodzi o wydajność to w 3DMarku mowa o 4894 punktach dla testu Fire Stime Extreme, 4668 punktach w Time Spy i 2169 punktach w Time Spy Extreme. Testy w grach przeprowadzane były w rozdzielczości Full HD:

  • League of Legends (Wysokie) - 166,9 FPS
  • Counter-Strike: Global Offensive (Wysokie) - 160,1 FPS
  • DOTA 2 (Wysokie) - 146,2 FPS
  • APEX Legends (Średnie) - 91,5 FPS
  • PUBG (Niskie) - 83,1 FPS
  • Gears of War 5 (Wysokie) - 63,1 FPS
  • Eternal Calamity (Średnie) - 62,3 FPS
  • Shadow of the Tomb Raider (Wysokie) - 56 FPS
  • Tom Clancy's The Division 2 (Wysokie) - 53 FPS
  • Watch Dogs: Legion (Wysokie) - 49 FPS
  • Cyberpunk 2077 (Średnie) - 47,51 FPS

Zobacz: MSI Arc A380, czyli najgorszy autorski model karty Intela
Zobacz: Fractal przedstawia cztery miniaturowe obudowy komputerowe

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: ASRock

Źródło tekstu: oprac. własne