DAJ CYNK

Intel Battlemage jeszcze w tym roku. Jest data premiery

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Intel Battlemage jeszcze w tym roku. Jest data premiery

Chociaż oficjalnie Intel milczy w sprawie nowych kart graficznych, to wygląda na to, że prace idą bardzo dobrze. Serię ARC Battlemage możemy zobaczyć jeszcze w tym roku.

 

Na rynku kart graficznych mamy trzech dużych producentów - AMD, NVIDIA oraz Intel. Trzecia z wymienionych firm dołączyła do gry w 2022 roku za sprawą rodziny ARC Alchemist i zaatakowała nisko-średni segment wydajności. Aktualnie z układów od Niebieskich (wliczając iGPU) korzysta około 7,2% graczy.

Intel ARC Battlemage może się pojawić w Q4 2024

Oczywiście Amerykanie podobnie jak konkurencja pracują już nad kolejnymi generacjami kart graficznych. Następna rodzina nosi nazwę Intel ARC Battlemage i ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

O ile oficjalne stanowisko Intela brzmi, że "przy dobrych wiatrach Intel Battlemage pojawi się przed CES 2025" (targi odbywające się na początku stycznia), tak teraz pojawiły się nowe informacje. Redakcja Computer Base twierdzi, że nowe karty graficzne Intela zadebiutują przed Czarnym Piątkiem, a więc przed 29 listopada.

Informacje pochodzą te podobno od branżowych źródeł, a poznane zostały na wydarzeniu Embedded World 2024, gdzie Niebiescy prezentowali układy Intel ARC Alchemist z serii E dla komputerów przemysłowych. Należy więc zakładać, że Niemcy rozmawiali zakulisowo z Intelem lub ich partnerami od autorskich modeli.

Intel Battlemage jeszcze w tym roku. Jest data premiery

Szczegóły na temat Intel ARC Battlemage są skromne, jako że Niebiescy zmienili taktykę marketingową. Zasadniczo jedynym pewnikiem jest nowa architektura - Intel Xe2 HPG, wykorzystanie interfejsu PCI Express 5.0 oraz nazwy dwóch rdzeni, które pojawiły się już w przeciekach - Intel BCM-G10 oraz BCM-G21.

Zobacz: Obudowa z wyświetlaczem. Czy w tym szaleństwie jest metoda?
Zobacz: Logitech G Pro X 60. Nowa era w świecie gamingu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Intel

Źródło tekstu: ComputerBase, oprac. własne