DAJ CYNK

Rozmowy już nie będą takie same z Logitech Brio 500 i Zone Vibe 100

Anna Rymsza

Sprzęt

Logitech Brio 500

Logitech wprowadził nowy webcam Brio 500 oraz współpracujący z nim headset Vibe 100. Rozmowy prowadzone z kamerą i w słuchawkach weszły właśnie na nowy poziom.

Logitech Brio 500 – webcam na każdą okazję

Logitech Brio 500 to następca doskonałego webcama, którego sprawdzałam w 2021 roku. Nowa odsłona Brio jest jeszcze lepiej przemyślana i ma jeszcze więcej funkcji, które przydadzą się podczas spotkań online czy lekcji prowadzonych przez internet. Po wszystkim zaś można kamerę zasłonić z użyciem wbudowanej kotary.

Kamera Brio 500 może pracować w rozdzielczości 1080p i rejestrować obraz HDR z prędkością 30 klatek na sekundę. To całkowicie wystarczy do rozmów przez komunikatory internetowe. Co ciekawe, w programie Logitech Tune możesz wybrać kąt widzenia kamery. Naturalnie Brio może pracować w trybie szerokokątnym (kąt widzenia 90°), który obejmie grupę osób. Jeśli rozmawiasz w samotności, możesz zmniejszyć kąt widzenia do 78° lub 65°, a także korzystać z zoomu. To i parametry obrazu ustawisz w darmowym programie Logitech Tune.

Logitech Brio 500 w Show Mode

Logitech Brio 500 ma jeszcze dwie ciekawe funkcje. Po pierwsze, może śledzić osobę rozmawiającą, jeśli ta porusza się w zasięgu widoku kamery (RightSight). Oprogramowanie kamery zastosuje automatyczne kadrowanie, co świetnie sprawdzi się, jeśli rozmawiasz, chodząc. Druga ciekawostka to możliwość podzielenia się tym, co masz na biurku – na przykład odręcznego szkicu (Show Mode). Brio 500 po przestawieniu pod odpowiednim kątem obróci obraz tak, by wszyscy widzieli to, co piszesz (a nie do góry nogami).

Jeśli zaś chcesz postawić kamerę na statywie, wystarczy, że zdejmiesz ją z uchwytu na monitorze – trzyma ją magnes – o wykręcisz zaślepkę gwintu. Uchwyt ma samoprzylepną powierzchnię i doskonale trzyma się na miejscu, a przy tym nie unieruchamia kamery na zawsze.

Kamera jest dostępna w kolorze różowym, grafitowym i jasnoszarym. Materiał obudowy o oczywiście tworzywo sztuczne, z czego ponad połowa pochodzi z odzysku. Kamera kosztuje 139 euro brutto, będzie dostępna jeszcze we wrześniu 2022 roku.

Logitech Zone Vibe 100 – w pracy i po pracy

Logitech Zone Vibe 100 to headset stworzony nie dla biura, ale do pracy hybrydowej. Jest lekki, wygodny i zaskakująco uniwersalny. Jest dostatecznie profesjonalny, by korzystać z niego w pracy, ale też ma dość „luzu”, by sprawdził się po godzinach. Oczywiście nie zabrakło aktywnego tłumienia dźwięków z zewnątrz i powiązanych z tym trybów „świadomości otoczenia”.

Logitech Zone Vibe 100

Headset jest zaskakująco lekki – waży mniej niż 200 gramów – i można go zabrać w podróż w dołączonym do zestawu woreczku. Przede wszystkim jednak zapewnia świetną jakość dźwięku. Dwa mikrofony na chowanym, sztywnym wysięgniku doskonale zbierają mowę, a dźwięki otoczenia są wyciszane. Gdy już skończysz spotkania online, możesz posłuchać muzyki w dobrej jakości dzięki 40-milimetrowym przetwornikom.

Logitech Zone Vibe 100 w 3 kolorach

Headset może pracować do 20 godzin na jednym ładowaniu. Łączność Bluetooth spełnia wymagania środowisk korporacyjnych i obsługuje połączenia multipoint.

Headset będzie dostępny jeszcze we wrześniu 2022 roku. Jego cena to 119 euro brutto. Headset będzie dostępny w tych samych kolorach, co nowa odsłona Logitech Brio.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Logitech, własne

Źródło tekstu: Logitech, własne