DAJ CYNK

Chieftec prezentuje obudowę dla fanów małego retro

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Chieftec prezentuje obudowę dla fanów małego retro

Nie lubisz hartowanego szkła ani podświetlenia RGB LED? Nadal korzystasz z płyt CD lub DVD? Szukasz nowej obudowy? Chieftec ma propozycję właśnie dla Ciebie!
 

Chieftec to tajwański producent obecny na rynku od 1990 roku, który swoje europejskie biuro ma w Niemczech. Firma zajmuje się głównie produkcją zasilaczy i obudów komputerowych. Sprzedawane są one zarówno pod własną marką, jak również wytwarzane na zlecenie dla innych marek.

Chieftec UC-03B-OP to archaiczna i budżetowa konstrukcja

Jeszcze 10, 15 lat temu Chieftec kojarzony był w Polsce przez większość entuzjastów i oznaczał synonim solidności. Obecnie jednak firma jest cieniem dawnego sukcesu. Aktualnym konstrukcjom daleko do solidności, a ich design trąci już myszką. Nie inaczej wygląda to z najnowszą, niewielką obudową.

Chieftec UC-03B-OP to obudowa komputerowa typu Tower Slim o wymiarach 373 x 166 x 443 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów i wadze 3,15 kilograma. Wykonana została ze stali SGCC o grubości 0,5 milimetra oraz tworzyw sztucznych. W środku zmieścimy płyty główne ATX, Micro ATX oraz mini ITX.

Chieftec prezentuje obudowę dla fanów małego retro

Zamontować można tutaj chłodzenia procesora o wysokości do 120 milimetrów, karty graficzne o długości do 250 milimetrów oraz zasilacze w standardzie ATX. Dla nośników danych przewidziano dwa miejsca 3,5" i dwa 2,5". Wisienką na torcie jest będąca już rzadkością pojedyncza zatoka 5,25".

Chieftec prezentuje obudowę dla fanów małego retro

Panel I/O znajduje się na boku i gości dwa USB 3.2 Gen 1 typu A, dwa złącza audio oraz czytnik kart SD. Pod względem wentylacji wejdzie tutaj do pięciu wentylatorów. Po jednym 120-milimetrowym na górze, boku i dole oraz dwa rzadko już stosowane wentylatory 60-milimetrowe z tyłu.

Chieftec prezentuje obudowę dla fanów małego retro

Chieftec UC-03B-OP ma trafić do sprzedaży we wrześniu. Sugerowana cena nie została podana. Sama obudowa jednak zdaje się być złym wyborem. Zarówno ze względu na cienkie blachy, jak i archaiczną konstrukcję. Producent oszczędził nawet na malowaniu wnętrza.

Zobacz: Nadciąga Samsung 990 PRO. Topowy koreański nośnik SSD
Zobacz: Na rynek trafia kolejna karta graficzna Intel Arc Alchemist

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Chieftec

Źródło tekstu: oprac. własne