DAJ CYNK

Znamy wydajność Intel Meteor Lake. Jest nieźle

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Znamy wydajność Intel Meteor Lake. Jest nieźle

W sieci przybywa informacji na temat procesorów Intel Meteor Lake. Tym razem sprawdzono wydajność jednego z wyżej pozycjonowanych modeli.

 

Już za kilka dni rozpocznie się wydarzenie Intel Innovation 2023. To właśnie tam Niebiescy będą mówić o swoich nowych technologiach i sprzętach dla segmentu konsumenckiego i profesjonalnego. Wiele osób zakłada, że zapowiedziane zostaną m. in. procesory Intel Raptor Lake Refresh oraz mobilna seria Intel Meteor Lake.

Intel Meteor Lake zaoferuje taktowania w okolicach 5 GHz

Domysły te potwierdzają zarówno zapowiedzi odświeżonych płyt głównych Z790 od firm takich jak ASUS, GIGABYTE czy MSI, ale również liczne przecieki dotyczące wydajności. Dzisiaj skupimy się na tym drugim.

W bazie wyników Geekbench pojawił się nowy, ciekawy wpis. Dotyczy on platformy referencyjnej Intela z tajemniczym procesorem Intel Core Ultra 7 1002H. Jest to przedprodukcyjny egzemplarz, który finalnie doczeka się nazwy Intel Core Ultra 165H. Mowa o 16 rdzeniach (6P/10E) oraz 22 wątkach i taktowaniu 3,4 - 5 GHz.

Znamy wydajność Intel Meteor Lake. Jest nieźle

Opisywany CPU uzyskał 2349 punktów dla wydajności jednowątkowej i 12 668 punktów dla wielowątkowej. Jest to zasadniczo najlepszy z wyników wśród opublikowanych do tej pory testów procesorów Intel Meteor Lake. Oczywiście tajemnicą pozostają kluczowe parametry jak pobór mocy i temperatury.

Znamy wydajność Intel Meteor Lake. Jest nieźle

Do tej pory wiadomo o przynajmniej czterech nowych układach mobilnych Intela - Core Ultra 9 185H, Core Ultra 7 165H, Core Ultra 7 155H oraz Core Ultra 5 125H. Podejrzewa się jednak, że będzie ich więcej. W przypadku niższych modeli dostaniemy zapewne odświeżone jednostki na bazie architektury Raptor Lake.

Zobacz: Sony rozpieszcza graczy. Nowa aktualizacja ulepsza PlayStation 5
Zobacz: To jest porządny sprzęt! Ten producent daje aż 10 lat gwarancji

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Intel, Geekbench, VideoCardz

Źródło tekstu: VideoCardz, oprac. własne