DAJ CYNK

Microsoft potrzebował miesięcy, aby rozwiązać ten problem z Windows 11

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Windows

Microsoft potrzebował miesięcy, aby rozwiązać ten problem z Windows 11

Windows 11, chociaż zadebiutował już kilka miesięcy temu, wciąż boryka się z kilkoma problemami. Jeden z nich Microsoft ma ostatecznie rozwiązać przy okazji lutowej aktualizacji.

Chociaż Windows 11 jest z nami już od kilku miesięcy, to wciąż nie podbił rynku komputerowego. W zależności od badań mówi się o około 15-procentowym udziale. Ani to dużo, ani też mało, ale faktem jest, że większość z nas nadal preferuje Windowsa 10.

Problem wolnej adopcji może być spowodowany kilkoma niedociągnięciami, o których co chwilę słyszymy. Jedno z nich, które od jakiegoś czasu już nie miało być obecne w systemie operacyjnym, Microsoft ma ostatecznie rozwiązać przy najbliższej aktualizacji.

Windows 11 nadal ma problem z dyskami SSD

Na pewno pamiętacie problem Windowsa 11 z dyskami SSD, a szczególnie modelami NVMe. Z niewiadomych powodów system operacyjny niejako zapychał nośniki, powodując ich wolniejszą pracę. Dało się to odczuć przede wszystkim w prędkościach zapisu danych. Te same dyski działały wolniej na Windowsie 11 niż na Windowsie 10.

Rzecz w tym, że Microsoft już ten problem rozwiązał. Najpierw wprowadzili łatkę oznaczoną jako KB5007262, a następnie wypuścili kolejną, mniejszą poprawkę, która miała ostatecznie z błędem się uporać. Okazuje się jednak, że problem nadal występuje. Boryka się z nim zdecydowanie mniej użytkowników, ale wciąż jest obecny. 

Dlatego 8 lutego Microsoft udostępni użytkownikom Windowsa 11 aktualizację KB5008353, która ma ostatecznie i na zawsze rozwiązać problem z dyskami SSD. Potwierdzają to pierwsze testy, wykonane między innymi przez dziennikarzy z Windows Latest. Jeśli zauważyliście u siebie wolniejszą pracę nośnika półprzewodnikowego, to warto pobrać łatkę, gdy ta będzie już dostępna.

Zobacz: Nowy atak niemal nie do wykrycia. Wykorzystuje dyski SSD

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: diy13 / Shutterstock.com

Źródło tekstu: PCWorld, Windows Latest