DAJ CYNK

Windows 11 na premierę bez ważnej funkcji

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Windows

Windows 11 na premierę bez ważnej funkcji

Microsoft oficjalnie ogłosił, że system Windows 11 zadebiutuje 5 października. Niestety, w dniu premiery będzie pozbawiony ważnej funkcji, która miała go wyróżniać na tle poprzednich okienek.

Windows 11 zadebiutuje 5 października. To oficjalna informacja, przekazana przez Microsoft. Początkowo system zostanie udostępniony tylko dla nowych urządzeń oraz kompatybilnych PC-tów z Windowsem 10, a dopiero w późniejszym terminie jako forma aktualizacji dla starszych sprzętów, które nie spełniają rekomendowanych wymagań. Docelowo wszystkie komputery powinny otrzymać możliwość zainstalowania Windowsa 11 do połowy 2022 roku.

Zobacz: Windows 11 znów kontrowersyjny. Pójdzie Ci na rękę, ale utrudni życie

Windows 11 bez ważnej funkcji

Jednocześnie Microsoft potwierdził, że początkowo Windows 11 będzie pozbawiony ważnej funkcji, która była mocno promowana na pierwszych pokazach. Mowa o obsłudze aplikacji z Androida, która zostanie dodana dopiero w późniejszym terminie.

Z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszej podróży, aby wprowadzić aplikacje na Androida do systemu Windows 11 i Microsoft Store dzięki naszej współpracy z firmami Amazon i Intel; rozpocznie się to od podglądu dla niejawnych testerów systemu Windows w nadchodzących miesiącach.

- powiedział Aaron Woodman, dyrektor ds. marketingu w Microsoft.

Windows 11 - obsługa aplikacji z Androida

Kiedy dokładnie możemy spodziewać się wprowadzenia obsługi aplikacji z Androida w systemie Windows 11? Tego niestety nie wiemy. Biorąc pod uwagę, że premiera systemu zaplanowana jest na początek października, a początkowo funkcja zostanie wprowadzona dla uczestników programu Insider, to najwcześniej stawiałbym na początek 2022 roku. Mam jednak przeczucie, że to optymistyczne założenie.

Zobacz: Windows 11 – sprawdź, czy Twój komputer spełnia wymagania systemu
Zobacz: Windows 11 zaskakuje wydajnością. Jest szybszy niż Windows 10

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Microsoft

Źródło tekstu: KitGuru