DAJ CYNK

Kahoot! wchodzi do Polski. To mobilna aplikacja edukacyjna

Marian Szutiak

Aplikacje

Kahoot! premiera w Polsce mobilna aplikacja edukacyjna

Globalna platforma edukacyjna Kahoot! ogłosiła, że jej aplikacja mobilna jest już dostępna w języku polskim. Kahoot! chwali się, że zapewnia inspirujące doświadczenia edukacyjne osobom na całym świecie – w klasie, w pracy i w domu.

Od powstania w 2013 roku Kahoot! przekształcił się z narzędzia do tworzenia quizów szkolnych w globalną platformę edukacyjną, która łączy i motywuje uczniów w każdym wieku. Teraz użytkownicy mogą korzystać z aplikacji Kahoot! i organizować wyzwania rozgrywane we własnym tempie, udostępniać treści edukacyjne oraz grać w kahooty na żywo w Internecie – po polsku i w dziesięciu innych językach.

Kahoot! jest już rozpoznawalny w Polsce. W ubiegłym roku zarejestrowanych było tam (jak podaje Kahoot!) 13 milionów czynnych graczy z Polski, w tym 1,5 miliona uczniów. Setki tysięcy polskich specjalistów uczy się, współpracuje i aktywnie działa z Kahoot! podczas pracy stacjonarnej i zdalnej. 

Uważamy, że wprowadzenie aplikacji Kahoot! w języku polskim to ważny krok, by ułatwić naszym polskojęzycznym użytkownikom dostęp do tej formy nauki i sprawić, by stała się ona wyjątkowym doświadczeniem.

– popwiedział Eilert Hanoa, prezes zarządu Kahoot!

Kahoot! ułatwia nauczycielom wprowadzenie wciągających i zabawnych treści do każdej lekcji, sprawdzianu czy powtórki, niezależnie od tego, czy zajęcia odbywają się stacjonarnie czy online. Uczniowie w każdym wieku mogą grać w wyzwania Kahoot!, rywalizować z rówieśnikami w ligach edukacyjnych oraz wspomagać się fiszkami i różnymi trybami nauki podczas samodzielnego zdobywania wiedzy. 

Kahoot! screen

Aplikacja zdaje egzamin również podczas spotkań towarzyskich. Użytkownicy są w stanie wspólnie odkrywać, tworzyć i grać w gry Kahoot! na dowolny temat i dla dowolnej grupy wiekowej niezależnie od tego, gdzie przebywają. Firmowe zespoły korzystają z Kahoota! do angażowania pracowników w szkolenia, tworzenia prezentacji interaktywnych i realizowania bieżących działań, dzięki funkcji burzy mózgów i innych.

Aplikacja Kahoot! dostępna jest do pobrania w App Store dla iOS i w Google Play dla Androida.

Zobacz: Powstanie europejski mObywatel, czyli cyfrowy portfel dla całej UE
Zobacz: Paszport covidowy już jest w aplikacji mObywatel

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Kahoot!

Źródło tekstu: Kahoot!