Użytkownicy niektórych starszych smartfonów Samsunga Galaxy otrzymali ostatnio aktualizację, która wpędziła ich urządzenia w bootloop, czyli pętlę restartów. Koreański producent wydał oświadczenie w tej sprawie, potwierdzając problem i informując o podjętych krokach.
Aktualizacja oprogramowania nie zawsze kończy się dobrze. Czasem nowa wersja jakiejś jego części może spowodować, że nasze urządzenie – na przykład smartfon – przestanie działać prawidłowo. Coś takiego dotknęło niektórych użytkowników starszych smartfonów Samsung Galaxy, w szczególności flagowców z liczbą 10 w nazwie. Jak wynika z relacji użytkowników tych urządzeń, opublikowanych w serwisie Reddit, po aktualizacji wpadły one w niekończącą się pętlę restartów.
Według oświadczenia Samsunga, przyczyną bootloopa jest najnowsza wersja aplikacji SmartThings. Firma wstrzymała wdrażanie aktualizacji i pracuje nad rozwiązaniem problemu. Poszkodowani użytkownicy proszeni są o kontakt z producentem w celu uzyskania pomocy.
Zdajemy sobie sprawę, że ograniczona liczba smartfonów Galaxy z systemem Android 12 uruchamia się ponownie w sposób ciągły podczas aktualizacji do najnowszej wersji aplikacji SmartThings.
Natychmiast po wykryciu problemu wstrzymaliśmy aktualizację i pracujemy nad jego rozwiązaniem. Klienci, których to dotyczy, mogą skontaktować się z Centrum Kontaktowym Samsung w celu uzyskania pomocy technicznej dla swoich urządzeń.
– napisał Samsung w oświadczeniu
Na Reddicie użytkownicy zgłaszali problem ciągłych restartów na następujących smartfonach Samsunga:
Samsung zaleca kontakt z Centrum Kontaktowym. Użytkownicy z Korei donoszą, że tamtejsze centra serwisowe są w stanie naprawić problem bez utraty danych. Można również spróbować przywrócić urządzenie do działania poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych. Wiąże się to jednak z utratą danych.
Zobacz: Galaxy S24 FE w sprzedaży. Za darmo słuchawki Galaxy Buds2 Pro
Zobacz: One UI 7 dopiero w 2025 roku. Samsung rozczarował fanów
Źródło zdjęć: Marian Szutiak / Telepolis.pl
Źródło tekstu: Reddit, Samsung, Android Authority