DAJ CYNK

Masz iPhone? Uważaj, tak mogą cię łatwo okraść

Marian Szutiak

Bezpieczeństwo

Apple iCoin szybki zysk oszustwo kradzież pieniędzy

CSIRT KNF ostrzega przed nową odsłoną oszustwa inwestycyjnego. Tym razem przestępcy wykorzystują reklamy w mediach społecznościowych, w których podszywają się pod firmę Apple i obiecują szybki zysk po zainwestowaniu w cyfrową walutę o nazwie iCoin.

Obietnica szybkiego zysku sprawia czasem, że stajemy się mniej ostrożni. Na to liczą autorzy nowego oszustwa inwestycyjnego, którzy podszywają się pod firmę Apple. Akcja ma formę reklam w mediach społecznościowych, gdzie pojawiła się informacja o wypuszczeniu przez amerykańskiego giganta elektronicznej monety o nazwie iCoin. Posiadacze urządzeń Apple'a mają dzięki niej bardzo łatwo pomnożyć swój kapitał setki razy, dosłownie w ciągu miesiąca.

Oszustwo na Apple screen1

W reklamie jest link, który prowadzi do dalszych informacji o możliwościach szybkiego zarobku dużych pieniędzy. Na stronie, którą zobaczymy, jest mowa o kolejnych krokach, które należy wykonać. To uważne przeczytanie informacji na kolejnej stronie, wypełnienie formularza rejestracyjnego oraz odebranie połączenia od przedstawiciela firmy Apple.

Oszustwo na Apple screen2

Uwierzcie mi, wskrzeszenie Steve'a Jobsa jest znacznie bardziej prawdopodobne niż spadek wartości iCoina w ciągu najbliższych kilku lat.

– rzekomo powiedział Mark Cuban, na którego powołują się oszuści

Jak możemy przeczytać na stronie informacyjnej, koszt jednej monety iCoin wynosi 0,0037 euro, ale eksperci racjonalnie przewidują ścieżkę od kilkuset euro do 50000 w ciągu 3 miesięcy i 200000 w ciągu kilku miesięcy. Z takiej okazji nie można nie skorzystać. Szkoda tylko, że to oszustwo.

Nie daj się okraść

Strona z informacjami na temat iCoina oraz możliwościach inwestowania w tę cyfrową walutę nie została jednak przygotowana przez firmę Apple i nie ma z amerykańskim gigantem nic wspólnego, poza wykorzystaniem jego wizerunku. Celem oszustów jest wyciągnięcie od użytkowników social mediów jak największej ilości pieniędzy. A przy okazji potencjalne ofiary dają przestępcom swoje dane, które w przyszłości mogą posłużyć do innych oszustw.

Zobacz: SIM swapping wciąż groźny. Eksperci ostrzegają
Zobacz: Polska. Kliknęła link i straciła 140 tys. złotych

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock, Apple, CSIRT KNF

Źródło tekstu: CSIRT KNF