Spół Polkomtel, operator sieci Plus, poinformowała o zmianach w warunkach umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych w ramach ofert na kartę. Zmiany te są konieczne, aby dostosować działalność do nowej ustawy Prawo komunikacji elektronicznej, która wchodzi w życie 10 listopada 2024 roku.
Dalsza część tekstu pod wideo
Ustawa Prawo komunikacji elektronicznej wprowadza szereg zmian, które wpłyną na korzystanie z ofert na kartę w sieci Plus. Zaczną one obowiązywać 10 listopada 2024 roku. Najważniejsze z tych zmian to:
- Zmiany w umowie. Plus będzie mógł jednostronnie zmieniać warunki umowy tylko w określonych przypadkach, na przykład gdy wynika to ze zmiany przepisów prawa lub decyzji Prezesa UKE. O planowanych zmianach klienci będą informowani z miesięcznym wyprzedzeniem.
- Wypowiedzenie umowy z winy operatora. Klienci będą mogli wypowiedzieć umowę z winy operatora w przypadku istotnych rozbieżności między rzeczywistym wykonaniem usług a warunkami umowy.
- Usługa "Kupuj z Plus". Wprowadzone zostaną limity kwotowe na zakupy w ramach tej usługi, a klienci będą musieli autoryzować każde obciążenie.
- Reklamacje. Rozszerzony zostanie zakres reklamacji, a klienci będą mogli wskazać preferowany sposób otrzymania odpowiedzi.
- Monitorowanie wykorzystania usług. Plus zapewni narzędzia do monitorowania i kontrolowania wykorzystania usług internetowych i komunikacji interpersonalnej.
- Przenoszenie numeru. Zmienią się niektóre zasady przenoszenia numerów do innych operatorów.
- Zwrot środków z zasileń. Klienci będą mogli ubiegać się o zwrot niewykorzystanych środków w przypadku wygaśnięcia ważności konta lub zmiany operatora.
- Bezpłatny wykaz wykonanych usług. Plus nie będzie pobierał opłaty za podstawowy wykaz wykonanych usług.
Bardziej szczegółowe informacje znajdują się w tym dokumencie (PDF).
Klienci, którzy nie akceptują nowych warunków umowy, mają prawo ją wypowiedzieć do 10 listopada 2024 roku – formalnie, a w rzeczywistości w dowolnym momencie. Dla przypomnienia: chodzi o oferty na kartę.
Zobacz: Pogrom w Plusie. Kilkadziesiąt usług i promocji idzie pod nóż
Zobacz: Play dostosuje umowy do nowych przepisów
Źródło zdjęć: Lech Okoń / Telepolis.pl
Źródło tekstu: Plus