DAJ CYNK

W 2017 roku częściej pobieraliśmy aplikacje z Google Play niż z AppStore

msnet

Rozrywka

Użytkownicy Androida w 4Q2017 ponad 19 mld razy pobrali aplikacje ze sklepu Google Play. I są to tylko nowe instalacje.



Użytkownicy Androida w 4Q2017 ponad 19 mld razy pobrali aplikacje ze sklepu Google Play. I są to tylko nowe instalacje.

Czwarty kwartał 2017 roku przyniósł w Google Play rekordową liczbę pobranych aplikacji. Uwzględniając tylko nowe instalacje, licznik wskazuje ponad 19 miliardów. To o 145% więcej, niż wynosiła liczba pobrań w AppStore. Wynik taki był możliwy między innymi dzięki wzrostowi popularności urządzeń z Androidem na takich rynkach, jak Indie, Indonezja i Brazylia. Największy wzrost liczby pobrań odnotowały gry, aplikacje finansowe oraz narzędzia służące personalizacji interfejsu.



Chociaż z AppStore pobrano mniej aplikacji, to jednak wydano na nie więcej pieniędzy. I to aż o 95% więcej niż w sklepie Google'a. Posiadacze iPhone'ów i iPadów wydali na aplikacje mobilne w ostatnim kwartale ubiegłego roku około 11,5 mld dolarów.



W całym 2017 roku z obu sklepów pobrano 175 mld aplikacji, na które wydano 86 mld dolarów. Przeciętny użytkownik urządzenia mobilnego używał programów mobilnych średnio przez 43 dni.



Przeciętny użytkownik smartfonu ma na swoim urządzeniu 80 aplikacji, a w ciagu miesiąca używa połowy z nich. W liczbie programów zainstalowanych w pamięci telefonów przodują Chińczycy i Japończycy, którzy mają ich ponad 100. Natomiast w Indiach najwięcej z nich jest uruchamianych i używanych.



Biorąc pod uwagę tylko system Android, zdecydowanie największym rynkiem dla aplikacji mobilnych są Chiny, co nie powinno nikogo dziwić. Mieszkańcy Państwa Środka poświęcili też sumarycznie najwięcej czasu tym programom - ponad 220 miliardów godzin w IV kwartale 2017 roku. To ponad cztery razy więcej niż w Indiach. Rynek chiński daje 1 dolara na każde 4 wygenerowane ze sklepów z aplikacjami, reklam w aplikacjach oraz handlu mobilnego.



Zobacz: Debiut audiobooków w Google Play: pierwsza książka tańsza o 50%
Zobacz: Fałszywe aplikacje to duży problem sklepu Google Play

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: AppAnnie

Źródło tekstu: AppAnnie, wł