DAJ CYNK

Play zapewni zasięg w tunelu. Wiemy kiedy

Marian Szutiak

Wydarzenia

Play zapewni zasięg w tunelu. Wiemy kiedy

Tunel pod warszawskim Ursynowem to część południowej obwodnicy stolicy. Brakuje w nim jeszcze jednej rzeczy, zasięgu sieci komórkowej. Zapytaliśmy Fioletowych, jak się sprawy mają.

Pod Warszawą znajduje się najdłuższy działający tunel drogowy w Polsce. Ma on 2355 metrów długości i stanowi część trasy S2, czyli południowej obwodnicy stolicy naszego kraju. W tunelu wciąż brakuje zasięgu sieci komórkowej, ale to powinno się wkrótce zmienić.

Budową infrastruktury telekomunikacyjnej w tunelu zajmuje się operator sieci Play. Po skończeniu inwestycji, ma ona być dostępna również dla innych sieci. Dzięki temu na całej długości tunelu będzie zasięg sieci komórkowych, co powinno się przełożyć na zwiększenie bezpieczeństwa, ale również komfortu wszystkich użytkowników tunelu.

Zobacz: Play spełnia warszawski sen. Skorzystają klienci wszystkich sieci
Zobacz: Orange zapewnił zasięg w tunelu na Zakopiance

Czekamy na decyzje urzędników

A na jakim etapie inwestycja ta znajduje się teraz? Zapytaliśmy o to w biurze prasowym Play. Z otrzymanej odpowiedzi wynika, że prace związane z realizacją instalacji sieci mobilnej w tunelu zostały zakończone jeszcze w ubiegłym roku. Aby całą inwestycję uznać za zakończoną, koniecznej jest wykonanie kilku prac na powierzchni. Mają one na celu uruchomienie podziemnej instalacji, a na ich realizację potrzebne są odpowiednie zgody i decyzje.

Wniosek o pozwolenie na budowę dotyczący realizacji tych prac budowlanych został złożony pierwotnie jeszcze pod koniec ub. roku do Urzędu Dzielnicy Ursynów, następnie został przekazany do Wojewody Mazowieckiego, następnie został przekazany do Prezydenta m. st. Warszawy, który przekazał go do rozpoznania do Urzędu Dzielnicy Ursynów.

– napisał Krzysiek Sylwerski z Play

Fioletowy operator liczy na to, że Urząd Dzielnicy Ursynów rozpatrzy wniosek możliwie jak najszybciej, dzięki czemu uda się dopełnić całość niezbędnych wymagań formalnych. Uzyskanie zgody na budowę umożliwi zakończenie inwestycji i uruchomienie instalacji w III kwartale tego roku.

Realizowana instalacja ma zapewnić niezakłócony, wysokiej jakości dostęp do usług sieci ruchomych na całej długości tunelu POW. Wyposażenie tunelu w instalację umożliwiającą niezakłócone korzystanie z usług ruchomych sieci telekomunikacyjnych (i to zarówno przez służby ratownicze jak i po prostu użytkowników tunelu) jest środkiem znacząco zwiększającym bezpieczeństwo jego wszystkich użytkowników.

– dodał przedstawiciel sieci Play

Zobacz: Play kombinuje z ofertą. Zrobił taki bałagan, że głowa boli
Zobacz: Plus i Play. Trwa groźny atak na klientów obydwu sieci

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Krzysztof Nalewajo / GDDKiA

Źródło tekstu: Play