DAJ CYNK

Co zainstalować w telefonie? Lista Mariana

Marian Szutiak (msnet)

Felietony

Wielu użytkowników smartfonów staje przed problemem, co zainstalować na swoich mobilnych urządzeniach. Wychodząc im naprzeciw, redaktorzy TELEPOLIS.PL postanowili podzielić się swoimi doświadczeniami i podpowiedzieć czego sami używają na swoich komórkach.



Wielu użytkowników smartfonów staje przed problemem, co zainstalować na swoich mobilnych urządzeniach. Wychodząc im naprzeciw, redaktorzy TELEPOLIS.PL postanowili podzielić się swoimi doświadczeniami i podpowiedzieć czego sami używają na swoich komórkach.

Na początek padło na mnie, zatem pokrótce pozwolę sobie przedstawić Czytelnikom, co mam zainstalowane na swoim smartfonie oraz do czego jest to mi potrzebne. A zacznę od przedstawienia platformy sprzętowej. Obecnie moim głównym prywatnym telefonem jest Samsung Galaxy S9+.

Zobacz: Test telefonu Samsung Galaxy S9+
Zobacz: Fotopojedynek: Lumia 950 XL vs Galaxy S9+

Komunikatory



Telefon komórkowy, w tym także smartfon, to urządzenie służące przede wszystkim do komunikacji, zatem swoje zestawienie zacznę właśnie od przeznaczonych do tego aplikacji. Przez lata używałem różnych komunikatorów, a obecnie stanęło na pięciu, przy czym najczęściej używam trzech.
 

  • Facebook Messenger - pomimo ostatnich skandali związanych z wyciekiem danych z Facebooka, jest to dla mnie podstawowa platforma do komunikowania się ze znajomymi, a także do kontaktów związanych z moją działalnością wolontariacką.
     
  • WhatsApp jest dla mnie uzupełnieniem Messengera, wykorzystywanym do komunikacji z niektórymi znajomymi. Jest to dla mnie także jedno z głównych narzędzi do rozmów z osobami mieszkającymi w innych państwach i niekoniecznie mówiącymi po Polsku.
     
  • Ryver to rozbudowany komunikator grupowy, będący odpowiednikiem popularnego Slacka. W redakcji TELEPOLIS.PL używamy go do wewnętrznej komunikacji.
     
  • Sporadycznie używam także Slacka i Skype'a.

Aplikacje społecznościowe



Z komunikatorami niemal w sposób naturalny łączą się aplikacje społecznościowe, których częścią często są. W tym zakresie będę mało oryginalny, ponieważ używam przede wszystkim sieci społecznościowych należących do imperium Marka Zuckerberga.
 
  • Facebook - aplikacja, która w połączeniu z Messengerem, pozwala mi komunikować się ze znajomymi, a także zastępuje mi telewizję (której nie oglądam), zapewniając dostęp do informacji. To także miejsce, w którym dzielę się z innymi efektami swojej pracy.
     
  • Twitter - serwis mikroblogowy, który służy mi w zasadzie do tego samego, co Facebook, ale bardziej zawodowo. To także jedno z miejsc, dzięki któremu wiem, co się dzieje w telekomunikacyjnym świecie.
     
  • Instagram - choć jest aplikacją coraz bardziej wszechstronną, mnie służy w zasadzie wyłącznie do publikowania zdjęć oraz oglądania tego, co opublikują inni. Sporadycznie zdarza mi się używać tego programu do komunikacji.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News