DAJ CYNK

Genesis Helium 800BT – dobry dźwięk podbity kolorami (test)

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Genesis Helium 800BT przód


Wygląd zewnętrzny, podświetlenie RGB

Głośniki Genesis Helium 800BT cechują się atrakcyjnym designem, dzięki czemu mogą być ozdobią biurka gracza. To zasługa między innymi czarnego koloru oraz użycia drewna (czy raczej płyty MDF) jako podstawowego materiału obudowy. Plastik oczywiście też tu jest, przede wszystkim z przodu satelitów oraz wokół głośnika w subwooferze. Całość wygląda naprawdę solidnie.

Gamingowy charakter głośników podkreśla podświetlenie RGB, pracujące w kilku trybach: tęczowe, pulsacyjne, w rytm muzyki i ARGB. To ostatnie dostępne jest po połączeniu głośników z kontrolerem ARGB za pomocą przewodu dołączonego do zestawu. Głośniki satelitarne mają z przodu po dwa głośniki (średnio- i niskotonowy) ze świecącymi obwódkami. Taka sama obwódka znajduje się wokół głośnika w subwooferze. Tutaj świeci również logo marki umieszczone na środku osłony głośnika (na czerwono).

Genesis Helium 800BT RGB

Jak podaje producent, podświetlenie w głośnikach Helium 800 BT jest kompatybilne z Polychrome RGB, Mystic Light Sync, RGB Fusion oraz AuraSync.

Wróćmy jeszcze do subwoofera. Ten na prawym boku ma panel sterowania. Znajdują się na nim trzy przyciski: MODE do przełączania się między trybem przewodowym i Bluetooth, ECO do włączania i wyłączania trybu ekologicznego (przełącza głośniki w tryb oszczędzania energii po 1 godzinie bezczynności) oraz RGB do zmiany trybu podświetlenia. Są tu również dwa pokrętła do regulacji głośności oraz basów, a także przełącznik służący do włączania i wyłączania głośników.

Genesis Helium 800BT subwoofer bok


Boczny panel zawiera też wszystkie złącza. Są to dwa gniazda RCA/Chinch, trzy porty USB-A (dwa do podłączenia satelitów i jeden do ARGB) oraz optyczne złącze Mini-TOSLINK. Przewód zasilający jest przymocowany na stałe, podobnie jak przewody w satelitach (te mają po około 1,5 m długości).

Genesis Helium 800BT profil

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak / Telepolis.pl