DAJ CYNK

Test telefonu Xiaomi Mi Mix 3: wielki ekran i slider zamiast wcięcia

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Podstawowe funkcje telefoniczne i inne sposoby łączności

Do inicjowania połączeń telefonicznych służy aplikacja Kontakty, która zawiera dodatkową zakładkę Ostatnie z klawiaturą alfanumeryczną. Dostaniemy się tu także przy pomocy oddzielnego skrótu. Program oferuje nagrywanie prowadzonych rozmów oraz blokowanie wybranych numerów telefonu. Z kolei SMS to narzędzie do obsługi wiadomości tekstowych. Teksty wprowadzamy tu, a także w innych miejscach, za pomocą klawiatury Gboard. Możemy ją oczywiście zamienić na dowolną inną, jaką znajdziemy w sklepie Google Play.

Jakość połączeń jest bardzo dobra. Rozmówcę, z którym rozmawiamy, słyszymy głośno i wyraźnie. Tak samo jest i w drugą stronę. Telefon podczas testów nie miał problemów z łapaniem zasięgu sieci, z LTE włącznie, choć nie należy pod tym względem do liderów. Smartfon, z którego korzystam na co dzień, pokazywał na ogół o jedną kreskę zasięgu więcej (oczywiście przy tej samej karcie SIM i w tym samym miejscu).

Poza LTE Cat18 z agregacją pasm, Xiaomi Mi Mix 3 wyposażony jest w kompletny zestaw typowych systemów łączności bezprzewodowej, takich jak dwuzakresowe (2,4/5 GHz) Wi-Fi ac, Bluetooth i NFC. Podczas testów nie miałem z nimi żadnego problemu. Połączenie z Wi-Fi było stabilne, a Bluetooth umożliwiał przesyłanie plików do komputera i z powrotem, a także podłączanie akcesoriów (słuchawek, głośnika i zegarka). Dzięki modułowi NFC mogłem dokonywać płatności zbliżeniowych z użyciem aplikacji Google Pay. Smartfonu możemy też użyć do nawigowania po nieznanym terenie, korzystając przy tym z sygnałów nadawanych przez krążące nad Ziemią satelity oraz wbudowany kompas cyfrowy. Ustalanie położenia jest szybkie i dosyć dokładne, a zasięg nie jest gubiony bez powodu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News