DAJ CYNK

Test urządzenia Acer Holo360 – smartfonu z kamerą 360 stopni

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Obudowa i wyświetlacz

Acer Holo360 jest kanciastym prostopadłościanem z niewielkimi zaokrągleniami na rogach. Z przodu urządzenia znajduje się 3-calowy, dotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 640 x 480 pikseli, która w zasadzie powinna wystarczyć przy ekranie tej wielkości, jednak jego jakość jest dosyć przeciętna. Przydałoby się tu coś o większej przekątnej i większej rozdzielczości, a także większej jasności, ponieważ oglądanie zdjęć przy jasnym świetle dziennym na tym ekranie jest utrudnione.

Bezpośrednio pod ekranem zostały umieszczone dotykowe przyciski nawigacyjne, natomiast nad wyświetlaczem, na znacznie większej powierzchni, zlokalizowano wypukły obiektyw przedniego aparatu, logo modelu i diodę powiadomień. Taki sam obiektyw znajduje się także z tyłu, razem z umieszczonym na dole tylnego panelu otworem głośnika.

Na górze kamery został umieszczony otwór służący do wyrównywania ciśnienia. Na dole znajdziemy port microUSB, który wykorzystamy do ładowania akumulatora oraz przesyłania danych. Nie zabrakło tu też gniazda audio Jack 3,5 mm oraz dwóch zaczepów (na rogach), dzięki którym można powiesić aparat na przykład na szyi, po podłączeniu odpowiedniego paska lub smyczy (w zestawie jest tylko pasek na rękę).

Na lewym boku są przyciski głośności oraz wysuwana tacka na kartę nanoSIM i kartę pamięci microSD. Po przeciwnej stronie producent umieścił dwa okrągłe przyciski: zasilania i aparatu, a także otwór mikrofonu.

Obudowa jest odporna na pyły i wodę, zgodnie z normą IP68. Całość, pod względem solidności i jakości wykonania, sprawia dobre wrażenie. Wszystkie elementy zostały precyzyjnie ze sobą połączone, nic tu nie skrzypi ani nie wydaje innych nieoczekiwanych dźwięków.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News