Nintendo Switch 2 tuż za rogiem. Czeka na nas masa gier
Mamy dobre wieści dla fanów mobilnego grania i konsol Nintendo. Wsparcie dużych deweloperów pojawi się tym razem już od pierwszych miesięcy.

Znany w branży insider, Nate the Hate, twierdzi, że Nintendo Switch 2 zostanie zaprezentowane już w najbliższy czwartek, 16 stycznia. Pierwszy pokaz ma skupiać się przede wszystkim na możliwościach sprzętowych urządzenia. Niestety, niewykluczone, że nie poznamy przy tej okazji ani przybliżonej daty premiery, ani ceny konsoli.
Swoje gry dostarczy Square Enix, Ubisoft i Konami
Kolejna prezentacja, skupiająca się tym razem na grach, wstępnie planowana jest na luty lub marzec. Chociaż nadal brakuje konkretów dotyczących tytułów startowych to wiadomo już, że Nintendo może liczyć na silne wsparcie zewnętrznych deweloperów. Square Enix planuje podobno przenieść na nową konsolę Final Fantasy VII Remake jeszcze w tym roku, a Final Fantasy VII Rebirth w 2026.



Równie aktywnie działa Ubisoft, który przygotowuje porty Assassin’s Creed Mirage oraz Assassin’s Creed Shadows, a w planach ma też inne produkcje. Prace nad tymi tytułami są podobno bardzo zaawansowane i mają w pełni wykorzystać moc nowego sprzętu. Premiera portu Shadows może zostać opóźniona do końca roku, by dopracować wszystkie szczegóły.
W gronie zainteresowanych deweloperów znalazło się również Konami, które ma pracować nad wersją Metal Gear Solid Delta: Snake Eater zaplanowaną na premierę równoczesną z pozostałymi platformami. Istnieje też szansa na przeniesienie bardzo ciepło przyjętego Elden Ring.
Wygląda więc na to, że w przeciwieństwie do debiutu oryginalnego Switcha, wsparcie dużych wydawców i deweloperów pojawi się tym razem już od pierwszych miesięcy po premierze nowej konsoli. Nie ma się jednak co oszukiwać - dla wielu osób kluczowa będzie cena, której jeszcze nie znamy.

2 komentarze