DAJ CYNK

Bajki dla dzieci do wyrzucenia? Intel i IT Girls piszą je na nowo

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Wydarzenia

Świat zmienia się w niesamowicie szybkim tempie, a bajki, które czytamy dzieciom, to nadal te same, które nam czytali nasi rodzice. Intel i ITGirls uważają, że powinny one być bardziej dostosowane do obecnych realiów.

Nie jest żadną tajemnicą, że kobiety rzadziej od mężczyzn wybierają kierunki ścisłe pokroju inżynierii lub informatyki. W związku z tym niektóre podmioty dwoją się i troją, by zmienić ten stan rzeczy. Jednym z takich przedsiębiorstw jest Intel, który we współpracy z fundacją ITGirls, ruszył z kampanią napisania bajek dla dzieci od nowa. Jak im wyszło?

Intel i ITGirls zmieniają bajki

Intel Aktualizuje Bajki to kampania, w ramach której klasyczne bajki dla dzieci zostały tak przepisane, aby zainspirować dziewczynki do rozwijania pasji w świecie nowych technologii. Inżynierki i inżynierowie z Intela przeprogramowali kultowe bajki i zaprezentowali ich alternatywne, „zaktualizowane” wersje. Czy Kopciuszek może programować? Intel twierdzi, że jak najbardziej.

Już teraz na oficjalnej stronie kampanii możemy znaleźć kilka zaktualizowanych bajek dla dzieci. Weźmy tu na tapet chociażby "Jasia i Małgosię", których wredna Baba Jaga nakarmiła, a później chciała zmusić do odpracowania tego, co zjedli. Wiedźma zamknęła dzieci w pokoju z zamkiem elektrycznym na czterocyfrowy kod PIN. Drzwi nie dało się otworzyć bez znajomości kodu. Bohaterska Małgosia złamała kod do zamku i uratowała nieporadnego brata.

Bajki Intela już teraz służą do przeprowadzenia w przedszkolach specjalnych pilotażowych lekcji, przygotowanych przez fundację IT Girls wraz pedagogami i specjalnym udziałem przeszkolonych pracowników Intela. Zajęcia pilotażowe zostały przeprowadzone w gdańskich oraz warszawskich przedszkolach oraz będą następnie kontynuowane w całej Polsce.

Zobacz: Pegasus znów zbiera żniwo, w tle warszawski ratusz
Zobacz: Opolskie. Thermomix zaprowadził ją do więzienia

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Intel

Źródło tekstu: Intel oprac. własne