DAJ CYNK

Applikacja Too Good To Go podpowie, jak nie marnować jedzenia

Mieszko Zagańczyk

Rozrywka

Polacy wyrzucają 9 milionów ton jedzenia rocznie, czyli 236 kg na osobę, co daje nam trzecie miejsce w Unii Europejskiej. Te dane szokują! W innych krajach na całym świecie jest podobnie - marnują się przeogromne ilości żywności. Od dziś możemy wszyscy dołożyć swoją cegiełkę do poprawy tego stanu rzeczy. Umożliwi to aplikacja Too Good To Go, która jest już dostępna w Warszawie. Jej użytkownicy mogą uratować przed wyrzuceniem produkty i potrawy z ulubionych restauracji, sklepów czy piekarni.

Too Good To Go to powstała w Danii aplikacja, dzięki której niesprzedana danego dnia żywność, zamiast lądować w koszu, ma szansę stać się posiłkiem-niespodzianką. Sklepy i restauracje codziennie oferują świeże produkty, takie jak np. pieczywo, owoce, świeże kanapki, sałatki czy też pełne dania. Choć właściciele tych lokali starają się wszystko sprzedać, nie zawsze się to udaje, więc z tego powodu całkowicie świeże i dobre jedzenie trafia do kosza. Dzięki aplikacji Too Good To Go użytkownicy mają szanse uratować przez wyrzuceniem pełnowartościowe produkty czy posiłki, kupując je w atrakcyjnych cenach. Jak przekonują twórcy aplikacji, ten niewielki krok i zmiana myślenia człowieka może mieć wielki wpływ na planetę.

Zobacz: W ParrotOne wystarczą trzy ruchy, by napisać całą wiadomość. Aplikacja ułatwi komunikację osobom niepełnosprawnym
Zobacz: Masz dość reklam w telewizji? Aplikacja pomoże Ci je ominąć

Jak działa Too Good To Go? Po zarejestrowaniu się w aplikacji i przyznaniu jej dostępu do lokalizacji ujrzymy listę lokali, które oferują paczki z jedzeniem, zazwyczaj tańsze trzy czy cztery razy niż wynosi cena deklarowana. Zawartość paczki pozostaje niespodzianką, ponieważ jej odbiór możliwy jest na ogół pod koniec dnia i nigdy nie wiadomo, jakie produkty się nie sprzedadzą, a jakich zabraknie. W opisach restauracji i barów znajdziemy ogólne menu i charakterystykę lokalu, także dokładne namiary, pozwalające dotrzeć na miejsce. Jest też zakładka z mapą, gdzie wyświetlane są najbliższe lokale działające z  Too Good To Go. Można dodawać  ulubione.


Paczki-niespodzianki z niesprzedanym danego dnia posiłkiem można zamówić z takich miejsc jak: Bibenda, Regina, MOD, Vege Miasto, KRAM, Evergreen, Superiore, Kaliska 20, Komu Komu, delikatesy Lafuente, Le Diplomate, Warszawski Lukier, Pochlebnie, Kuki – Wygadane Ciastka, Deseo, Stor Tamka 33, Mojo Picon, Art Sushi, Madame Szpakoska, Gemba, Chono Lulu Bistro & Bar, Bliżej - Klubokawiarnia, Pan Sushi, Dziki Lasczy soki Natura Cold Press, La Fit, Restauracja J czy 77 Sushi. Wkrótce również Too Good To Go zacznie współpracę z hotelami Novotel Warszawa Airport czy innymi hotelami marek grupy Accor i Orbis w Polsce, jak również z polską siecią kawiarni Etno Cafe. 

Too Good To Go działa w 12 krajach i ma już ponad 11 milionów klientów. Dzięki aplikacji zostało uratowanych już ponad 16 milionów posiłków, co ograniczyło emisję o ponad 41 tys. ton CO2. Polska jest kolejnym po Włoszech rynkiem, gdzie Too Good To Go rozpocznie działalność w tym roku.

Globalną CEO firmy Too Good To Go jest Mette Lykke, która zarządza ponad 300-osobowym zespołem. Jest założycielką Endomondo, popularnej aplikacji dla fanów sportu z ponad 30 milionami użytkowników na całym świecie. Za polski oddział odpowiada Kuba Walasek.

Darmową aplikację można ściągnąć w Google Play i AppStore.

Zobacz: Apple i Google mogą stracić miliony. Czeka nas kryzys sklepów z aplikacjami?
Zobacz Spotify z dedykowanym trybem samochodowym. Aplikacja ma dodatkowy, uproszczony wygląd interfejsu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Too Good To Go, wł.

Źródło tekstu: Too Good To Go