DAJ CYNK

Pancerny Ulefone Armor 22 z noktowizyjnym aparatem 64 Mpix

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Firma Ulefone zaprezentowała kolejny smartfon z pancernej serii Armor. Debiutujący Ulefone Armor 22 wyróżnia się nowym typem aparatu noktowizyjnego z większą matrycą i algorytmem NightElf Ultra 2.0.

Noktowizyjne aparaty do fotografii nocnej, tzw. Night Vision, które pozwalają robić zdjęcia w kompletnych ciemnościach, są dość popularnym dodatkiem w wielu pancernych telefonach. Podczas fotografowania wykorzystywane są dwie diody IR oraz matryca wykonująca monochromatyczne zdjęcia. Dotąd standardem był stosowany w każdym modelu z takim aparatem sensor Sony IMX350 o rozdzielczości 20 Mpix. W modelu Ulefone Armor 22 po raz pierwszy znalazł się nowy (w tym zastosowaniu) czujnik – OmniVision OV64B o rozdzielczości 64 Mpix, połączony z optyką f/1,79 o kącie widzenia 79.8°.

Ulefone Armor 22

Producent zastosował też nowy algorytm Ulefone NightElf Ultra 2.0. Całość ma zapewnić o wiele ostrzejszy obraz zdjęć robionych w kompletnej ciemności lub w bardzo słabym oświetleniu. Choć Ulefone tego w pełni nie wyjaśnia, można przypuszczać, że tak jak w zwykłych aparatach piksele łączone są w układzie 4-do-1, do finalnej rozdzielczości 16 Mpix. Możliwe jest też robienie zdjęć w pełnej rozdzielczości 6912 x 9216. Aparat Night Vision pozwala ponadto na rejestrowanie wideo w rozdzielczości 2K. Wszystko to może się przydać podczas nocnej obserwacji dzikich zwierząt, a także w pracy służb i ochrony.

Ulefone Armor 22

Poza nocnym aparatem Ulefone Armor 22 ma też drugi, główny aparat 64 Mpix (Sony IMX686, f/1,89). Z przodu znalazł się natomiast aparat 8 Mpix.

Ulefone Armor 22 zapewnia odporność IP68/IP89K, spełnia też wymogi wojskowych testów MIL-STD-810H. Smartfon ma grubość 15 mm i waży 324 gramów – jest więc dość ciężki, ale znacznie bardziej płaski niż większa część pancernych telefonów Ulefone’a.

Ulefone Armor 22

Nowy pancerniak ma ekran IPS o przekątnej 6,58 cala, w rozdzielczości Full HD+, z odświeżaniem do 120 Hz. Sercem tego modelu jest średniakowy układ MediaTek Helio G96 (CPU do 2,05 GHz), któremu pomaga 8 GB pamięci RAM. Na dane użytkownik otrzymuje 128 lub 256 GB pamięci masowej. Może też zamontować kartę microSD do 512 GB.

Armor 22 pozwala łączyć się z siecią przez 4G (Dual SIM) lub Wi-Fi 5. Ma Bluetooth 5.2 i NFC do płatności Google. W specyfikacji znajduje się także odbiornik GPS, GLONASS, Galileo i BeiDou, a także emiter podczerwieni pozwalający wykorzystać smartfon do sterowania sprzętem RTV. Nie zabrakło wyjścia audio 3,5 mm. Długi czas pracy gwarantuje akumulator 6600 mAh z ładowaniem 33 W.

Wszystkim zarządza prawie czysty Android 13.

Zagadką pozostaje jednak cena. Ulefone Armor 22 został już oficjalnie ogłoszony przez producenta, a telefon jest też obecny na AliExpress, ale w tej chwili widnieje tam kwota powyżej 5 tys. zł. Nie jest to jednak rzeczywista cena, a tę właściwą powinniśmy poznać w najbliższych dniach. Niewykluczone, że tak jak Armor 21, nowy model trafi też do dystrybucji w Polsce.

Zobacz: Ulefone Armor 21 – pancerniak na imprezę w terenie
Zobacz: Pancerny Oukitel WP21 Ultra. Termowizja zamiast zegarka

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Ulefone

Źródło tekstu: wł., Ulefone