DAJ CYNK

Ulefone Armor 28 Ultra to najlepszy pancerniak, jaki powstał

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

Ulefone zdradził nowe szczegóły na temat flagowego pancernego telefonu Armor 28 Ultra. Sprzęt robi bardzo dobre ważenie i w swojej kategorii nie ma sobie równych.

Marka Ulefone obchodzi 10-lecie działalności, a nowy Armor 28 Ultra został skonstruowny specjalnie na tę okazję. Choć formalny debiut tego modelu został zapowiedziany na targi IFA, które rozpoczynają się 6 września, to już teraz producent ogłosił premierę urządzenia.

Ulefone Armor 28 Ultra – pancerniak prawie idealny

Ulefone Armor 28 Ultra ma trzy główne cechy, które odróżniają go od większości pancerniaków na rynku. Po pierwsze został wyposażony w ekran AMOLED, którzy jest rzadkością w tej kategorii smartfonów – najczęściej stosuje się IPS. Wyświetlacz w Armor 28 Ultra ma przekątną 6,67 cala, rozdzielczość Full HD+, odświeżanie 120 Hz i rekordową w pancernikach jasność 2200 nitów.

Z tyłu obudowy znalazł się drugi wyświetlacz – również AMOLED – który jest już dobrze znanym elementem w takim sprzęcie. Pomocniczy ekran ma okrągły kształt, średnicę 1,04 cala i rozdzielczość 340 x 340. Standardowo jest tam prezentowany zegar, ale mogą być też uruchamiane dodatkowe funkcje.

Drugą szczególną rzeczą, którą zwraca uwagę w modelu Ulefone Armor 28 Ultra, jest Dimensity 9300+, czyli flagowy, najszybszy w tej chwili układ MediaTeka, wykonany w procesie 4 nm. Najszybszy rdzeń Cortex-X4 rozpędza się do 3,4 GHz, za grafikę odpowiada GPU Immortalis-G720 MC12. W pracy układu pomaga 16 GB pamięci RAM LPDDR4X. Tak dobrego połączenia nie było dotąd w żadnych ze wzmocnionych smartfonów, które zazwyczaj nie oferują najszybszych parametrów pracy. Na dane użytkownik otrzymuje 512 GB pamięci masowej UFS 3.1, a do tego – rozszerzenie microSD.

Dzięki zastosowaniu Dimensity 9300+ smartfon zapewnia też łączność 5G, Wi-Fi 6, ma również Bluetooth 5.4 i NFC. Na obudowie znalazło się miejsce na emiter podczerwieni, potężny głośnik 1,5 W, a także wyjście audio 3,5 mm.

Ulefone Armor 28 Ultra

Trzecia, wyróżniająca cecha telefonu Ulefone Armor 28 Ultra to sekcja aparatów. Głowna jednostka wykorzystuje bardzo dobrą matrycę w formacie 1 cal – jest to sensor Sony IMX989 o rozdzielczości 50 Mpix, któremu towarzyszy optyka f/1,9. Smartfon ma też aparat szerokokątny 50 Mpix (Samsung JN1), aparat noktowizyjny 64 Mpix (OV64B1B) oraz aparat termowizyjny z czujnikiem ThermoVue Pro o termicznej rozdzielczości 256 x 192, a więc większej niż oferują smartfonowe sensory FLIR. Cała sekcja foto zapowiada się bardzo ciekawie i może też w końcu doczekaliśmy się pancerniaka, który robi dobre zdjęcia.

Inne parametry Ulefone’a Armor 28 Ultra też zapowiadają się interesująco. Pancerna obudowa zapewnia pełną wytrzymałość IP68 i IP69K, wytrzyma upadki na twarde podłoże z wysokości 2 m, a telefon będzie sprawnie pracował w temperaturach otoczenia od -30°C aż do 55°C. Energię dostarczy akumulator 10600 mAh z szybkim ładowaniem przewodowym 120 W i bezprzewodowym 50 W.

Po targach IFA Ulefone Armor 28 Ultra powinien trafić do sprzedaży, jednak jego cena jeszcze pozostaje nieznana.

Zobacz: Ulefone Armor 23 Ultra: test pancerniaka, który chciał być najlepszy
Zobacz: Pancerny Oukitel WP30 Pro ma dwa ekrany. Sprawdzam, czy to ma sens

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Ulefone

Źródło tekstu: Opracowanie własne