DAJ CYNK

Dialog jako MVNO w Polkomtelu?

WitekT

Wydarzenia

KGHM szuka pomysłów na uatrakcyjnienie Dialogu. Może nawiąże współpracę z Polkomtelem jako wirtualny operator?

KGHM szuka pomysłów na uatrakcyjnienie Dialogu. Może nawiąże współpracę z Polkomtelem jako wirtualny operator?

To na razie tylko teoretyczne rozważania, ale warto je przeanalizować na etapie prac nad przyszłością Dialogu i aktualizacją strategii Polkomtela. Doradca musi zbadać, czy możliwe jest uatrakcyjnienie Dialogu i w jaki sposób można je osiągnąć, na czym zbudować wartość spółki, czego oczekują potencjalni inwestorzy — mówi Andrzej Szczepek, wiceprezes KGHM i przewodniczący rady nadzorczej Polkomtela.

Dialog mógłby wspólnie z Polkomtelem świadczyć tzw. usługi konwergentne (mobilne + stacjonarne) na wzór Telekomunikacji Polskiej i Centertela lub występować MVNO. Z duetu może zrobić się trio, kiedy do przedsięwzięcia dołączy np. Exatel.

Pytanie, czy Dialog ma coś do zaoferowania Polkomtelowi? Analitycy w to powątpiewają. Nie mają natomiast wątpliwości, że zaangażowanie się w usługi mobilne byłoby korzystne dla telefonii KGHM. Dialog działa na kurczącym się rynku stacjonarnym. To dobra, stabilna spółka, ale bez przyszłości. Operator potrzebuje strategii, która zapewni mu rozwój w dłuższej perspektywie — uważa Krzysztof Kaczmarczyk, analityk DB Securities.

Problem w tym, że — jego zdaniem — nie widać korzyści, jakie ze współpracy z Dialogiem mógłby odnieść Polkomtel. A skoro tak, trudno wyobrazić sobie możliwość przekonania do takiego przedsięwzięcia wszystkich akcjonariuszy Plusa. Zainteresowany mógłby być oczywiście KGHM i Polskie Sieci Elektroenergetyczne, gdyby do spółki przystąpił Exatel. Trudno jednak o argumenty, które mogłyby przekonać pozostałych dużych udziałowców — PKN Orlen, Vodafone i TDC.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Puls Biznesu