DAJ CYNK

Huawei: „lawina projektów" przeciwko wykluczeniom w Huawei Startup Challenge

Mieszko Zagańczyk

Wydarzenia

Huawei lawina projektów przeciwko wykluczeniom w Huawei Startup Challenge

Rusza drugi etap Huawei Startup Challenge. Trafiło do niego 20 projektów na rzecz wyrównywania szans, poprawy dostępności i walki z wykluczeniami. W pierwszym, zakończonym etapie napłynęła „lawina projektów", jak to określają organizatorzy.

Do konkursu Huawei Startup Challenge zgłosiło się niemal 250 uczestników. Spośród nich kapituła wyłoniła dwadzieścia projektów o wyróżniającym się potencjale, które wezmą udział w kolejnym etapie konkursu.   

Celem konkursu Huawei Startup Challenge jest wspieranie młodych innowatorów działających w Polsce i regionie CEE, którzy tworzą rozwiązania technologiczne na rzecz równego dostępu i wyrównywania szans. Konkurs organizowany jest przez Fundację Startup Hub Poland oraz Huawei. 

Zobacz: Huawei Polska ogłasza nabór startupów do Huawei Startup Challenge. Zwycięzcy zgarną 100 tys. nagrody

Uczestników projektu ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybrano w obradach kapituły konkursowej, w której znaleźli się przedstawiciele świata nauki, biznesu i organizacji pozarządowych. 

Członkowie kapituły ze wszystkich złożonych zgłoszeń wybrali 20 startupów, które przeszły do dalszego etapu konkursu. Wybrane firmy to :

  • Associated Apps, Atmoshell, Augmandy – Vesper, BioCam Capsule Endoscopy, CodeAll, DeafRespect, Do IT Mommy, EcoBean, FairWater, HiProMine, Holo4Med, MakeGrowLab, NaviRation, ParrotOne PowerHID, Planet Heroes, Solhotair, StepApp, Waste Lab, WheelStair oraz WO:EX.

Wybrane zostały projekty z różnych dziedzin, których wspólnym mianownikiem jest dążenie do równego dostępu i działanie na rzecz wyrównywania szans w wielu obszarach

Znaczącą grupę startupów stanowią firmy, których rozwiązania mogą pomagać osobom z niepełnosprawnościami, ich opiekunom i rodzinom. Część startupów adresuje problem niewystarczającego dostępu do usług medycznych lub wręcz proponuje nowe rozwiązania na rzecz profilaktyki i ochrony zdrowia. 

Zobacz: Alior Bank wyłonił startupy uczestniczące w programie RBL_START. Będą rozwijać aplikację mobilną

Inne rozwijają oprogramowanie służące lepszemu dotarciu do potrzebnych i często mało dostępnych usług oraz aktywizacji grup wykluczonych z ważnych obszarów życia społecznego, np. edukacji. 

Grupę zwycięzców dopełniają startupy stawiające sobie za cel równy dostęp do czystego powietrza, wody, ekologicznej energii czy rolnictwa dla mieszkańców regionów najbardziej dotkniętych środowiskowo i klimatyczne. 

W finale konkursu z dziesiątki liderów kapituła wybierze 3 najlepsze projekty, które otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 35 tys., 50 tys. i 100 tys. zł.

Zobacz: Plus będzie współpracował ze startupami 5G: Inovatica AGV i Wares
Zobacz: 5G na Politechnice Łódzkiej już działa. Startupy i studenci mogą korzystać

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei