DAJ CYNK

Recenzja Honor View20 - prawdziwe 48 Mpix, aparat do selfies w ekranie i wysoka wydajność

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Interfejs systemowy i aplikacje dodatkowe

Honor View20 pracuje pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie z interfejsem Magic UI 2.0.1. Skróty do wszystkich aplikacji znajdują się tu na pulpitach i możemy je łączyć w foldery. Dzięki temu możliwe jest zachowanie porządku, szczególnie jeśli na pokładzie urządzenia mamy zainstalowaną dużą liczbę aplikacji (na 256 GB trochę tego wejdzie). Na lewo od pulpitów znajduje się Google Feed (możemy to wyłączyć w ustawieniach), na którym prezentowane są najważniejsze informacje.

Interfejs systemowy możemy dostosować do własnych potrzeb, między innymi zmieniając motyw lub tapetę. Personalizować da się również układ ikon na ekranie głównym oraz rozmiar tekstów i innych elementów systemu. Możemy także zrezygnować z przycisków nawigacyjnych na rzecz gestów oraz aktywować przycisk wiszący, który da się umieścić w dowolnym miejscu ekranu.

Honor View20 może być używany przez więcej niż jedną osobę i to bez obawy, że ktoś niepowołany dostanie się do naszych plików. Możemy przede wszystkim utworzyć dodatkowe konta na urządzeniu – każdy użytkownik będzie dysponował własną pamięcią na dane oraz własnymi preferencjami. Wrażliwe dane zabezpieczymy również za pomocą funkcji Przestrzeń prywatna i Sejf plików.

Ciekawą funkcją w ustawieniach Honora jest Higiena cyfrowa. Dzięki niej zobaczymy, jak długo w danym dniu lub tygodniu korzystaliśmy z urządzenia oraz jakim aplikacjom poświęciliśmy najwięcej czasu. Możemy tu również narzucić sobie lub na przykład dziecku – jeśli to jego telefon – ograniczenia czasowe korzystania z telefonu. Da się również przewidzieć czas na sen, dzięki czemu nasza pociecha w określonych godzinach nie będzie mogła uruchomić zainstalowanych w systemie aplikacji.

Magic UI zawiera między innymi komplet potrzebnych aplikacji. Do dyspozycji mamy również zestaw klientów podstawowych usług Google’a oraz kilka dodatkowych programów (Facebook itp.). Są też dwa dodatkowe sklepy: Sklep Honor (tu możemy kupić na przykład nowy telefon lub zegarek) oraz AppGallery (sklep z aplikacjami). Z narzędzi dodatkowych na uwagę zasługuje HiCare, służący do zarządzania sprawami serwisowymi, a także Tryb impreza (kilka urządzeń może odtwarzać tę samą muzykę) oraz Inteligentny pilot (sposób na efektywne wykorzystanie diody podczerwieni).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News