DAJ CYNK

Infinix Hot 20 5G ma wszystko, czego potrzebujesz (test)

Marian Szutiak (msnet)

Testy sprzętu

Infinix Hot 20 5G dolna część


Wygląd zewnętrzny i ergonomia

Infinix Hot 20 5G to dosyć atrakcyjny wizualnie telefon, wykonany jednak z błyszczącego i łatwo się brudzącego plastiku (dotyczy to też szkła z przodu). Urządzenie nie sprawia wrażenia ciężkiego i dobrze leży w dłoni. Tylny panel ma ciekawe wykończenie z mieniącymi się drobinkami i oryginalnymi refleksami świetlnymi. A to co widać jako pierwsze, to nieco wystająca „wyspa” fotograficzna z obiektywami dwóch aparatów i dwudiodową lampą błyskową.

Infinix Hot 20 5G tył

Prawie całą powierzchnię przedniego panelu zajmuje ekran z fabrycznie założoną folią zabezpieczającą jego powierzchnię przez zarysowaniem. Wyświetlacz ma w górnej części małe wcięcie z obiektywem przedniego aparatu. Powyżej niego znajdziemy podłużny wylot głośnika słuchawki, a nieco na prawo – czujniki zbliżania i oświetlenia, a także lampę błyskową LED. Jej obecność to cecha charakterystyczna wszystkich smartfonów marki Infinix, które możemy kupić w Polsce.

Infinix Hot 20 5G przód

Na prawym boku Infinix Hot 20 5G ma przyciski sterowania głośnością (połączone ze sobą) oraz przycisk zasilania. Po przeciwnej stronie znajdziemy wysuwaną tackę na dwie karty nanoSIM i jedną kartę microSD.

Infinix Hot 20 5G prawy bok
Infinix Hot 20 5G lewy bok


Port USB-C, wylot głośnika do multimediów, gniazdo Jack 3,5 mm oraz otwór mikrofonu to wyposażenie dolnej części testowanego smartfonu. Po przeciwnej stronie nie ma nic.

Infinix Hot 20 5G dół

Infinix Hot 20 5G góra

Biometria

Infinix Hot 20 5G ma czytnik linii papilarnych zintegrowany z przyciskiem zasilania, czyli – według mnie – jest umieszczony w najlepszej do tego lokalizacji. Odblokowanie telefonu z jego pomocą na ogół następuje błyskawicznie, a przyłożony do niego palec był w czasie testów prawie zawsze prawidłowo rozpoznawany.

Infinix Hot 20 5G czytnik linii papilarnych

Sprawnie działa również funkcja rozpoznawania twarzy. Wystarczy wziąć urządzenie do ręki, popatrzeć w obiektyw przedniego aparatu i telefon odblokowany.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak / Telepolis.pl