DAJ CYNK

Motorola Moto G7 - najlepsza do 1200 zł?

Michał Duda

Testy sprzętu

Podzespoły oraz wydajność

Za moc obliczeniową w Motoroli Moto G7 odpowiada 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 632, który pod względem wydajności należy do średniej półki. Zastosowane GPU to Adreno 506. Układ ten można również znaleźć w Asusie ZenFone Max M2. W Motoroli pamięć RAM to 4 GB, czyli o 1 GB więcej niż w ZenFone Max M2. Więcej pamięci operacyjnej oraz zdecydowanie lepsza optymalizacja sprawiają, że Moto G7 działa według mnie zdecydowanie sprawniej niż Asus, co można stwierdzić po lepszej płynności animacji systemowych oraz ogólnej szybkości. Motorola na szczęście nie przesadziła z długością animacji, przez co telefon nie jest ociężały. W trakcie testu w ogóle nie poczułem potrzeby zmiany skali animacji w opcjach deweloperskich z 1 na 0,5, czego zazwyczaj dokonuję, gdy używam jakiegoś smartfona na co dzień.

Smartfon spisuje się świetnie we wszystkich typowych zadaniach, jakie wykonywałem na co dzień. Bardzo dobrze radzi sobie również z wymagającymi grami, takimi jak PUBG oraz Asphalt 9: Legends, w których udało się uzyskać niemalże stałe 30 kl./s. W przypadku ZenFone’a Max M2 w obu tytułach można było zaobserwować wahania od 25 do 30 kl./s. Różnica w płynności nie jest bardzo duża, ale bardziej wnikliwi gracze na pewno ją zauważą.

Wbudowana pamięć wewnętrzna to 64 GB, z czego użytkownik ma realnie do dyspozycji około 51,5 GB. Osoby, które potrzebują więcej miejsca na dane, mogą bez problemu ją rozszerzyć o 512 GB dzięki obsłudze kart microSD.

Motorola Moto G7 wspiera komunikację zbliżeniową NFC, która pozwala na korzystanie z płatności zbliżeniowych Google Pay.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News