DAJ CYNK

Samsung Galaxy M31s - średniak z dużym zapasem mocy

Henryk Tur

Testy sprzętu

Gra muzyka? Gra!

A skoro już wspomniałem o grach oraz multimediach, wypada powiedzieć i o dźwięku. Przy maksymalnym natężeniu jego siła może przekroczyć 80 decybeli (mierzone z odległości 1 metra), a przy 70-80% głośności waha się pomiędzy 60 a 70 dB. Określiłbym go jako poprawny, ale bez rewelacji. Im większa głośność, tym większe "trzeszczenie", jednak przy 50-60% dobrze słychać tony średnie i wysokie, a basy są raczej płaskie i cofnięte na drugi plan. Nie ma problemu z przyjemnym słuchaniem muzyki, efekty dźwiękowe w grach i aplikacjach również wypadają porządnie i dla większości użytkowników M31s będzie pod tym względem dobrym modelem. Jednak jeżeli ktoś ma wysokie wymagania co do jakości dźwięku, raczej nie będzie zadowolony.

Samsung Galaxy M31s ekran główny

Interfejs

Jak na smartfony Samsung Galaxy przystało, także model M31s dostarczany jest z wraz z nakładką OneUI 2.0. Otrzymujemy na ekranie głównym foldery tematyczne, w których przechowywane są aplikacje od konkretnych producentów, a także folder Game Launchera, zawierający wszystkie zainstalowane gry wraz ze statystykami dotyczącymi ich użytkowania. Szereg skórek pozwala na dowolne zmiany ikonek (z systemowymi włącznie) oraz kolorystyki urządzenia, a także tapet i ogólnego wyglądu. Dzięki temu każdy znajdzie dla siebie taki motyw, jaki najbardziej my odpowiada. Mamy także tryb Always-On-Display, pozwalający na wyświetlanie na ekranie blokady godziny oraz powiadomień. Ogólnie jest wygodnie, a możliwości personalizacji urządzenia niemal całkowite.

Samsung_One UI Home

Dodam jeszcze, że menu Ustawień jest bardzo klarowne i przejrzyste. Nie ma problemu, aby szybko znaleźć te opcje, których się szuka, a ponieważ każda dostępna funkcja ma swój krótki opis, wyjaśniający jej działanie i ew. korzyści dla użytkownika, nie wypada mi nie określić telefonu jako bardzo przyjaznego w obsłudze nawet dla początkujących.

Samsung Galaxy M31s ustawienia

Komunikacja

Samsung Galaxy M31s wspiera wszystkie współczesne standardy łączności bezprzewodowej - oprócz 5G. Dlatego do połączeń z Wi-fi posłuży nam 802.11 a/b/g/n/ac 2.4GHZ + 5GHz z VHT80, mamy także obsługę Wi-fi Direct i Bluetooth v5.0 (LE do 2 Mbps). Oprócz tego znajdziemy tu NFC. Podczas całego okresu testowania smartfona nie zdarzyła mi się sytuacja, aby połączenie zostało przerwane, strony otwierały się błyskawicznie, a urządzenia Bluetooth wykrywane były prawidłowo. Tak więc pod tym względem nie mam temu modelowi nic do zarzucenia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News