DAJ CYNK

Test LG Q7 - średnia półka w kompaktowej i wodoszczelnej obudowie

Damian Szerszeń (damianoo)

Testy sprzętu

Wyświetlacz

LG Q7 został wyposażony w wyświetlacz IPS o przekątnej 5,5 cala i proporcjach 18:9. Ekran charakteryzuje się rozdzielczością Full HD+ (2080 x 2160 pikseli), co daje zagęszczenie na poziomie 442 pikseli na cal. Jakość wyświetlanego obrazu stoi na wysokim poziomie – zarówno jeśli chodzi o ostrość jak również odwzorowanie barw. Kąty widzenia są naprawdę szerokie, gorzej wypada tylko jasność ekranu, bowiem jej maksymalny poziom w połączeniu z połyskującą warstwą szkła nie wystarcza na komfortowe korzystanie z urządzenia w pełnym słońcu. Na plus zaliczyć można natomiast zastosowanie czujnika oświetlenia, który podczas testów radził sobie bardzo dobrze.

O ile sam wyświetlacz charakteryzuje się dobrą jakością wyświetlanych treści, o tyle zabrakło możliwości dostosowania jego parametrów z poziomu ustawień urządzenia. Na próżno szukać choćby możliwości dostosowania kolorów czy balansu bieli. Na szczęście nie zabrakło opcji takich jak filtr światła niebieskiego, czy wykorzystywana od lat w LG funkcja wybudzenia ekranu podwójnym stuknięciem.

Interfejs

Testowany LG Q7 pracuje pod kontrolą Androida w wersji 8.1.0 z autorską nakładką LG, która wnosi kilka ciekawych funkcji. Przede wszystkim warto wspomnieć o aplikacjach QSlide, które można uruchomić w oknie niezależnie od aktualnie działającej aplikacji oraz sterować ich wielkością, położeniem, a nawet przezroczystością. W taki sposób możemy skorzystać m.in. z kalendarza, managera plików czy dialera. Moim zdaniem to najlepsza funkcja urządzeń LG, której na próżno szukać u konkurentów.

Przydatny jest również manager urządzenia, przez LG nazwany Smart Doctor. Z jego poziomu uzyskujemy dostęp do zarządzania pamięcią urządzenia oraz zużyciem baterii przez aplikacje. Istnieje również możliwość łatwego przetestowania poszczególnych funkcji urządzenia, jak choćby poszczególnych czujników czy modułów Wi-Fi oraz Bluetooth. Smart Doctor daje też możliwość optymalizacji działania urządzenia jednym kliknięciem, co powoduje usunięcie zbędnych plików, zamknięcie nieużywanych aplikacji i zwolnienie pamięci operacyjnej.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, LG Q7 został wyposażony w skaner odcisków palców, którego działanie jest bardzo szybkie i dokładne. Podczas testów nie miałem problemów z odblokowaniem urządzenia przy użyciu skanera. Przydatna jest również możliwość zablokowania dostępu do Galerii przy użyciu odcisku palca oraz obsługa gestu przeciągnięcia palcem w celu wysunięcia panelu powiadomień.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News