DAJ CYNK

Test LG Q7 - średnia półka w kompaktowej i wodoszczelnej obudowie

Damian Szerszeń (damianoo)

Testy sprzętu

Wygląd i wykonanie

Smartfon na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo stylowo. Jego kompaktowe wymiary oraz dobre wyważenie sprawiają, że świetnie leży w dłoni. Metalowa ramka dodaje urządzeniu nieco elegancji. Gorzej niestety wygląda kwestia tylnej części obudowy wykonanej z tworzywa sztucznego, która z daleka stara się wyglądać jak metal i bardzo szybko zbiera drobne rysy oraz odciski palców, a jej utrzymanie w nienagannym stanie w zasadzie graniczy z cudem. Na duży plus można zaliczyć natomiast wodoodporność urządzenia – LG Q7 legitymuje się certyfikatem IP68 oraz MIL-STD810G.


Front urządzenia w 78% wypełnia ekran o rozdzielczości 5,5 cala. Ramki dookoła ekranu są dość wąskie, aczkolwiek pusta przestrzeń pod ekranem mogła zostać lepiej zagospodarowana. LG zdecydowało się na „sprytny” krok polegający na wykonaniu frontu w całości w kolorze czarnym, dzięki czemu przy wyłączonym ekranie ciężko dostrzec krawędzie ekranu co sprawia, że przód urządzenia wygląda bardzo dobrze. Nad ekranem znalazło się miejsce dla obiektywu przedniego aparatu, diody powiadomień, głośnika rozmów oraz czujników.


Boczne krawędzie to miejsce dla klasycznie ułożonych przycisków zasilania i głośności oraz tacki na kartę SIM. Same przyciski są bardzo dobrze wykonane, aczkolwiek przycisk zasilania mógłby znajdować się odrobinę niżej, by łatwiej było go dosięgnąć kciukiem.

Na dolnej krawędzi umieszczone zostały złącza Jack 3,5 mm i USB-C oraz mikrofon i głośnik zakryty estetyczną maskownicą. Na górnej krawędzi natomiast znajduje się dodatkowy mikrofon odpowiadający za niwelowanie szumów podczas rozmów.


Z tyłu wzdłuż osi pionowej zostały umieszczone kolejno obiektyw aparatu fotograficznego, pojedyncza dioda doświetlająca, czytnik odcisków palca oraz logo modelu oraz producenta. Co do czytnika linii papilarnych, znajduje się on odrobinę głębiej względem obudowy, dzięki czemu łatwo odnaleźć go palcem wskazującym, czemu sprzyja też optymalne położenie na tylnej obudowie.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News