DAJ CYNK

Test Xiaomi Mi 9. Xiaomi lepsze, szybsze, a przede wszystkim dużo tańsze

Damian Szerszeń (damianoo)

Testy sprzętu

Interfejs i łączność

Testowane urządzenie działa pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie z jedną z najlepszych nakładek systemowych – MIUI w wersji 10.2. Pod względem możliwości dostosowania systemu do indywidualnych potrzeb użytkownika, MIUI plasuje się w absolutnej czołówce. Interfejs systemowy jest płaski – wszystkie ikony aplikacji znajdują się na kolejnych ekranach, nie znajdziemy tutaj klasycznej szuflady aplikacji. W smartfonie znajdziemy kilka przydatnych aplikacji od Xiaomi, jak choćby Pilot Mi do zdalnego sterowania innymi sprzętami przez port podczerwieni, MIUI Forum oraz Mi Community, w których możemy dzielić się wiedzą i korzystać z wskazówek innych użytkowników sprzętów Xiaomi.

W ustawieniach znajdziemy natomiast opcje takie jak Druga przestrzeń (odrębne środowisko działania, przydatna np. gdy wykorzystujemy urządzenie do celów prywatnych i służbowych) czy rozbudowane skróty gestów i możliwość przypisania własnych akcji do przycisku Asystenta Google’a. Nie zabrakło także możliwości sterowania urządzeniem przy pomocy wygodnych gestów zamiast standardowych przycisków.

Pod względem dostępnych standardów łączności, Xiaomi Mi 9 okazuje się być urządzeniem niemal kompletnym. Na pokładzie znajdziemy LTE kategorii 16, dwuzakresowe Wi-Fi w standardzie „ac”, Bluetooth 5.0, GPS z GLONASS oraz NFC. Podczas testów urządzenie sprawowało się bez zarzutów, nie odnotowałem jakichkolwiek problemów z zasięgiem czy jakością rozmów telefonicznych. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w sieci Play nie było możliwe skorzystanie z funkcji VoLTE oraz Wi-Fi Calling. Xiaomi Mi 9 dobrze radziło sobie z sieciami bezprzewodowymi, urządzeniami połączonymi przez Bluetooth oraz jako wirtualna karta płatnicza.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News