DAJ CYNK

Test telefonu - Xiaomi Mi A2

Damian Szerszeń (damianoo)

Testy sprzętu

Mi A2 to druga generacja owocu współpracy Google'a i Xiaomi. Czy nowy smartfon z Androidem One jest równie dobry jak poprzednik?



W 2017 roku byliśmy świadkami zacieśnienia współpracy dwóch technologicznych gigantów. Xiaomi i Google, bo o nich mowa, zdecydowali się na wprowadzenie na rynek Xiaomi Mi A1 - urządzenia z rodziny Android One. Mającego z jednej strony podzespoły typowe dla mocnej średniej półki, z drugiej zaś oprogramowanie dostarczone bezpośrednio przez Google'a. Cechujące się brakiem niepotrzebnych aplikacji i ciężkich nakładek systemowych, gwarancją szybkości działania i długiego wsparcia jeśli chodzi o aktualizacje systemu operacyjnego. Xiaomi Mi A1 został dobrze przyjęty przez rynek, znajdując wielu klientów, którym zależało przede wszystkim na sprawnie działającym urządzeniu.

Minął jednak kolejny rok, nadszedł zatem czas na debiut bezpośredniego następcy udanego Xiaomi Mi A1. W ten oto sposób w moje ręce trafił właśnie Xiaomi Mi A2, który na pierwszy rzut oka powinien być pod każdym względem lepszy od swojego protoplasty. Czy rzeczywiście drugie podejście Xiaomi i Google'a do smartfona reprezentującego serię Android One powtórzy sukces zeszłorocznego modelu i czy małżeństwo z rozsądku dwóch gigantów przetrwa tę przygodę? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w recenzji, do lektury której serdecznie Was zapraszam.

Zestaw i specyfikacja



Specyfikacja:

  • Wymiary i masa: 158,7 x 75,4 x 7,3 mm, 168 g,
  • Ekran o przekątnej 5,99", rozdzielczość 2160 x 1080 pikseli, proporcje 18:9,
  • Czytnik linii papilarnych z tyłu,
  • Ośmiordzeniowy chipset Qualcomm Snapdragon 660, grafika Adreno 512,
  • 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej (48 GB dla użytkownika),
  • Funkcja dual SIM (2 x nanoSIM),
  • Główny aparat 20 Mpix z przysłoną F/1.75 i autofocusem, podwójna dioda oświetleniowa, dodatkowy obiektyw 12 Mpix z przysłoną F/1.75,
  • Przedni aparat 20 Mpix, przysłona F/2.2,
  • Akumulator litowo-polimerowy o pojemności 3000 mAh,
  • Android 8.1 Oreo.



W zestawie oprócz wspomnianego etui znajdziemy ładowarkę, igłę do wyjmowania tacki na karty SIM, komplet instrukcji oraz przejściówkę z USB-C na Jack 3,5 mm. Oznacza to dwie nienajlepsze wiadomości. Po pierwsze, producent podąża za niepokojącym dla mnie trendem rezygnowania z umieszczania złącza Jack i każe wybierać między słuchaniem muzyki a ładowaniem smartfonu. Po drugie, niestety w pudełku na próżno szukać słuchawek.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News