DAJ CYNK

Test Xiaomi Mi 9T Pro. Najlepszy telefon do 2000 zł

Damian Szerszeń

Testy sprzętu

Multimedia i aparat

Xiaomi Mi 9T Pro muzyka

Xiaomi Mi 9T Pro pozytywnie zaskakuje na tle bezpośrednich konkurentów obecnością złącza Jack 3,5 mm. Do pełni szczęścia zabrakło jednak słuchawek, których niestety nie znajdziemy w pudełku. Smartfon został wyposażony w pojedynczy głośnik multimediów, a dźwięk wydobywający się z niego jest wystarczająco głośny i wyraźny. W ustawieniach efektów dźwiękowych dostępny jest equalizer z kilkunastoma predefiniowanymi konfiguracjami, z którego jednak można skorzystać dopiero po podłączeniu słuchawek, w przeciwnym wypadku opcja ta, a także funkcja dźwięku Hi-Fi są niestety niedostępne. Do obsługi multimediów służą dedykowane aplikacje: Mi Wideo oraz Muzyka. Na pokładzie znajdziemy także Radio FM.

Xiaomi Mi 9T Pro zrzut ekranu multimedia

Xiaomi Mi 9T Pro został wyposażony w potrójny aparat fotograficzny z tyłu w optymalnej moim zdaniem konfiguracji: obiektyw szerokokątny + ultraszerokokątny + teleobiektyw. Obiektywy nie są stabilizowane optycznie, jest za to laserowy autofocus. Aplikacja do obsługi aparatu jest wygodna i prosta w obsłudze. Najczęściej wykorzystywane opcje są dostępne w górnej części interfejsu, a pomiędzy dziewięcioma trybami fotografowania możemy łatwo przełączać się przy pomocy gestów. Dostępne są tu funkcje takie jak HDR w trybie automatycznym, a także sztuczna inteligencja, szybko i prawidłowo rozpoznająca typ fotografowanej scenerii. Jeśli chodzi o tryby, warto wspomnieć o rozbudowanym trybie profesjonalnym, umożliwiającym fotografowanie w maksymalnej rozdzielczości 48 Mpix oraz sterowanie czasem naświetlania (max 32 sekundy). Fani rozmytego tła znajdą tu także dedykowany tryb portretowy z możliwością edycji efektu bokeh, także po wykonaniu zdjęcia. Do dyspozycji są także przydatne narzędzia jak chociażby poziomica czy możliwość skanowania kodów QR bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Xiaomi Mi 9T Pro zrzut ekranu aparat

Jakość zdjęć wykonanych Xiaomi Mi 9T Pro powinna usatysfakcjonować zdecydowaną większość użytkowników. Główny obiektyw, dzięki wysokiej rozdzielczości i technologii Quad Bayer pozwala na uchwycenie większej ilości światła i wyższy poziom szczegółowości zdjęć. Fotografie wykonane przy dobrym świetle są bardzo wysokiej jakości i zachwycają pod względem odwzorowania kolorów i niskiego poziomu szumów. Na plus oceniam także szeroką rozpiętość tonalną oraz bezbłędne działanie autofocusa. Przy mniejszej ilości światła i zastosowaniu trybu nocnego jest nieźle, choć w wielu przypadkach brakuje jednak optycznej stabilizacji przez co poziom szumów jest istotnie wyższy.

Xiaomi Mi 9T Pro aparaty

Teleobiektyw i obiektyw ultraszerokokątny spisują się na miarę oczekiwań, aczkolwiek jakość zdjęć w większym stopniu niż w przypadku obiektywu głównego uzależniona jest od odpowiedniej ilości światła. Co ważne, oba wspomniane obiektywy zostały zostały wyposażone w autofocus, co szczególnie w przypadku obiektywu ultraszerokokątnego nie jest na rynku standardem. Teleobiektyw umożliwia dwukrotne przybliżenie optyczne, jeśli zaś chodzi o szeroki kąt, zdjęcia wypadają nieźle pod kątem zniekształceń na brzegach kadru.

Xiaomi Mi 9T Pro aparat

Xiaomi Mi 9 potrafi nagrywać wideo w maksymalnej rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Jakość filmów stoi na dobrym poziomie, smartfon bez zarzutu radzi sobie z ostrością oraz rejestrowaniem dźwięku, choć i w tym przypadku brak optycznej stabilizacji może nieco doskwierać. Szkoda, że w trakcie nagrania nie ma możliwości wyboru obiektywu. Do dyspozycji jest także tryb slow motion przy maksymalnie 960 FPS. Zdjęcia wykonane przednim aparatem powinny usatysfakcjonować  wszystkich fanów tego rodzaju zdjęć. Warto w tym miejscu wspomnieć, że moduł przedniego aparatu potrafi wykryć upadek urządzenia i automatycznie się schować, by uniknąć uszkodzenia.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak