Google usunie aż 17 funkcji. Oto lista

Firma Google opublikowała listę 17 funkcji, które znikną z Asystenta. Amerykański gigant twierdzi, że mało kto ich używa, a sam chce się skupić na jakości i niezawodności swojego produktu.

Marian Szutiak (msnet)
2
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Google usunie aż 17 funkcji. Oto lista

Asystent Google został wprowadzony na rynek 7 lat temu i z biegiem czasu stał się pomocnym narzędziem dla wielu osób, również w naszym kraju. Na smartfonach i zegarkach możemy od kilku lat rozmawiać z nim po polsku, wydając mu polecenia głosowe, na przykład dotyczące wyszukiwania informacji czy sterowanie inteligentnym domem. Teraz Asystent może się drastycznie zmienić, przynajmniej w oczach niektórych użytkowników, ponieważ straci co najmniej 17 funkcji.

Dalsza część tekstu pod wideo
WIDEO: Te triki musisz znać. Twoje zdjęcia zyskają nowe życie

Począwszy od 26 stycznia [2024 roku, przyp. red.], gdy poprosisz o jedną z tych funkcji, możesz otrzymać powiadomienie, że nie będzie ona dostępna po określonej dacie.

– czytamy na Blogu Google

W innym miejscu Google wymienia, o jakie funkcje chodzi oraz z czego nadal będzie można korzystać, niejako w zamian:

  • Odtwarzanie audiobooków i sterowanie nimi w Książkach Google Play za pomocą głosu. Nadal możesz przesyłać książki audio z urządzenia mobilnego.
  • Ustawianie lub używanie alarmów multimedialnych, muzycznych lub radiowych na urządzeniach z Asystentem Google. Możesz utworzyć niestandardową procedurę, która ma podobne zachowanie, lub użyć standardowego alarmu.
  • Uzyskiwanie dostępu do książki kucharskiej lub zarządzanie nią, przesyłanie przepisów z urządzenia na urządzenie, odtwarzanie filmu instruktażowego z przepisami lub pokazywanie przepisów krok po kroku. Za pomocą Asystenta Google możesz wyszukiwać przepisy w Internecie i YouTube.
  • Zarządzanie stoperem na inteligentnych ekranach i głośnikach. Nadal możesz ustawić timery i alarmy.
  • Używanie głosu do dzwonienia do urządzenia lub wysyłania wiadomości do grupy rodzinnej Google. Nadal możesz transmitować do urządzeń w domu.
  • Wysyłanie wiadomości e-mail, wideo lub audio za pomocą głosu. Nadal możesz dzwonić i wysyłać wiadomości tekstowe.
  • Zmiana terminu wydarzenia w Kalendarzu Google za pomocą głosu. Nadal możesz zaplanować nowe wydarzenie.
  • Korzystanie z aplikacji App Launcher w trybie samochodowym Asystenta Google w Mapach Google do czytania i wysyłania wiadomości, wykonywania połączeń i sterowania multimediami. Nadal możesz używać sterowania głosowego w Mapach Google w ten sam sposób.
  • Prośba o zaplanowanie lub wysłuchanie wcześniej zaplanowanych ogłoszeń Family Bell. Można utworzyć niestandardową procedurę, która ma podobne zachowanie.
  • Prośba o medytację ze spokojem. Nadal możesz poprosić o opcje medytacji u dostawców mediów, takich jak YouTube.
  • Sterowanie głosowe podczas aktywności nie będzie już dostępne na urządzeniach Fitbit Sense i Versa 3. Musisz użyć przycisków na urządzeniu, aby rozpocząć, zatrzymać, wstrzymać i wznowić działania. Nadal możesz sterować głosowo na zegarkach Pixel Watch.
  • Wyświetlanie podsumowań snu będzie dostępne tylko na inteligentnych ekranach Google. Nadal możesz poprosić o szczegóły snu głosowo na inteligentnych zegarach innych firm.
  • Połączenia nawiązywane przez głośniki i inteligentne ekrany nie będą wyświetlane z identyfikatorem dzwoniącego, chyba że używasz Duo.
  • Wyświetlanie szacowanego czasu w sekcji "Dojazd do pracy" na inteligentnych ekranach. Nadal możesz pytać o czas dojazdu i uzyskiwać wskazówki głosowe.
  • Sprawdzanie osobistych planów podróży za pomocą głosu. Nadal możesz zapytać o status lotu.
  • Prośba o informacje o kontaktach. Nadal możesz nawiązywać połączenia ze swoimi kontaktami.
  • Prośba o podjęcie określonych działań za pomocą głosu, takich jak wysłanie płatności, dokonanie rezerwacji lub opublikowanie postu w mediach społecznościowych. Nadal możesz poprosić Asystenta o otwarcie zainstalowanych aplikacji.

Google zmieni również sposób działania Asystenta na telefonie. Ikona mikrofonu na pasku wyszukiwania Google nie będzie już wyświetlać Asystenta, ale po prostu rozpocznie wyszukiwanie głosowe, co jest jego najpopularniejszym przypadkiem użycia. Powiedzenie słów "OK Google" lub naciśnięcie i przytrzymanie przycisku zasilania będzie nadal aktywować Asystenta, tak jak poprzednio.

Wiemy, że zmiany mogą być destrukcyjne, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby te zmiany były jak najbardziej płynne. Chociaż Asystent Google bardzo się rozwinął w ciągu ostatnich siedmiu lat, jedno pozostaje prawdą: nasze ulepszenia są napędzane przez Wasze opinie. A my chcemy to usłyszeć. Po prostu powiedz "OK Google, prześlij opinię" i podziel się z nami swoimi komentarzami.

– podsumował Duke Dukellis, Vice President, Google Assistant

Icon

2 komentarze

Zaloguj się, by śledzić dyskuję
Dołącz do użytkowników, pisz bez limitu, śledź odpowiedzi oraz reakcje na swoje komentarze. Nie przegap ważnych rozmów!Możesz dodać 3 komentarze w ciągu 14 dni
Avatar autora komentarza
Dodaj komentarz
Telepolis - gif