DAJ CYNK

Tak wygląda Microsoft xCloud w wersji przeglądarkowej

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Rozrywka

Xbox Game Streaming - Microsoft xCloud

Już wkrótce Microsoft powinien zaprezentować usługę xCloud, która pozwalałaby na granie w chmurze na komputerze w przeglądarce internetowej. Właśnie wyciekły zrzuty ekranów, które prezentują wygląd platformy.

Nie od dzisiaj wiadomo, że Microsoft usilnie pracuje nad własną usługą grania w chmurze, która miałaby być konkurencją dla GeForce Now oraz Google Stadia. Mowa o Xbox Game Streaming, znanym również jako Microsoft xCloud. Możliwości takiego rozwiązania można już testować na Androidzie, po wykupieniu abonamentu Xbox Game Pass Ultimate, a w zeszłym roku Microsoft sprawdzał xCloud również na PC-tach. W planach jest także wersja przeglądarkowa, z której wyciekły właśnie zrzuty ekranu.

Zobacz: Google zamyka studio tworzące gry na Google Stadia

Z informacji wynika, że przeglądarkowa wersja Xbox Game Streaming (Microsoft xCloud) na razie jest testowana wewnętrznie przez pracowników amerykańskiej firmy. Dopiero za jakiś czas planowane są zewnętrzne beta testy, ale nie wiemy, kiedy dokładnie to nastąpi. Z niedawnych informacji wynika, że finalnie xCloud ma trafić na PC-ty na wiosnę 2021 roku. Usługa działa identycznie jak Google Stadia, bowiem po włączeniu gry przechodzi automatycznie w tryb pełnoekranowy, a nawet wykrywa podłączony kontroler Xbox.

Xbox Game Streaming (Microsoft xCloud) w przeglądarce

Xbox Game Streaming pozwoli na uruchomienie w chmurze każdej gry, która jest dostępna w ramach usługi Xbox Game Pass. Co ciekawe, platforma wciąż bazuje na konsolach Xbox One S, a nie nowej generacji w postaci Xbox Series X/S. Xbox Game Streaming w przeglądarce pozwoli na granie zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach Apple z ominięciem płatności przez App Store, na czym Microsoftowi podobno mocno zależało.

Zobacz: Steam pobił kolejny rekord w liczbie jednocześnie zalogowanych osób
ZobaczAmazon nadal zamierza robić gry - zapewnia przyszły szef firmy

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: The Verge