DAJ CYNK

Premiera NZXT H7: Stonowany wygląd i przewiewność w trzech wersjach

Przemysław Banasiak

Sprzęt

Obudowa NZXT H7: Stonowany wygląd i wysoka przewiewność

Szukasz nowej obudowy komputerowej? Potrzebujesz prostej, acz wytrzymałej i przewiewnej konstrukcji? Warto rozważyć jedną z trzech wersji NZXT H7!

 

Często lekceważona, ale obudowa to również bardzo ważny element zestawu komputerowego. Ma ona wpływ zarówno na kulturę pracy, jak i temperatury podzespołów, a tym samym pośrednio ich wydajność i żywotność. Prócz tego kupiona z głową obsłuży więcej niż jedną konfigurację i będzie inwestycją na lata.

NZXT H7 oferuje trzy różne wersje kolorystyczne

Amerykański producent sprzętu komputerowego postanowił zaoferować jeszcze lepsze obudowy niż do tej pory. NZXT nadal stawia na stonowaną stylistykę i proste linie, ale tym razem zdecydowanie bardziej w projekcie liczył się przepływ powietrza. Pojawiły się też wariant dla fanów podświetlenia RGB LED.

NZXT H7 to debiutująca dzisiaj seria obudów typu Mid Tower. Mamy tutaj do czynienia z wymiarami 505 x 230 x 480 (wysokość x szerokość x głębokość) milimetrów i wagą 10,3/11,4 kilograma. Mowa o dwukomorowej konstrukcji opartej na stali SGCC oraz hartowanym szkle. Do wyboru są trzy wersje - zwykła, Flow i Elite.

Premiera NZXT H7: Stonowany wygląd i przewiewność w trzech wersjach

Zwykła wersja posiada zabudowany panel przedni z małym otworem wentylacyjnym na boku i dużym na górze. Flow stawia na przewiewność, a więc dysponuje perforowanym frontem. Elite zaś to aż dwa dodatkowe fronty - wentylowany lub z hartowanego szkła oraz trzy dodatkowe wentylatory RGB LED i specjalny kontroler.

Premiera NZXT H7: Stonowany wygląd i przewiewność w trzech wersjach

Wszystkie warianty NZXT H7 zmieszczą w środku płyty główne E-ATX, ATX, Micro ATX lub Mini ITX; chłodzenia procesora o wysokości do 185 milimetrów; karty graficzne o długości do 400 milimetrów i zasilacze ATX. Za tacką płyty głównej dostępne jest do 22 milimetrów miejsca dla okablowania, łącznie ze specjalnymi rynienkami do łatwiejszego ułożenia przewodów.

Premiera NZXT H7: Stonowany wygląd i przewiewność w trzech wersjach

Pod względem wentylacji NZXT H7 przygotowano na maksymalnie siedem wentylatorów. Trzy 140-/120-milimetrowe na przodzie, dwa 140- lub trzy 120-milimetrowe na górze i jeden 140-/120-milimetrowy z tyłu. Fabrycznie dostajemy jedno śmigło NZXT Aer F120Q - wersja zwykła i Flow, zaś wariant Elite to już połączenie jednego wentylatora NZXT Aer F140Q oraz trzech NZXT Aer F140 RGB.

Premiera NZXT H7: Stonowany wygląd i przewiewność w trzech wersjach

Obudowy dostępne będą w trzech wersjach kolorystycznych - czarnej, białej oraz czarno-białej. Prócz tego Amerykanie przygotowali dwa akcesoria. Jeden z nich to kontroler dla wentylatorów i podświetlenia LED - NZXT RGB V2. Drugi zaś to zestaw do pionowego montażu karty graficznej, czyli stalowy stelaż i riser PCI Express 4.0. Sugerowane ceny w Europie wyglądają następująco:

  • NZXT H7 - 140 euro, czyli około 645 złotych
  • NZXT H7 Flow - 140 euro, czyli około 645 złotych
  • NZXT H7 Elite - 210 euro, czyli około 969 złotych
  • NZXT RGB V2 - 35 euro, czyli około 160 złotych
  • Zestaw dla GPU - 90 euro, czyli około 415 złotych

Zobacz: Karty graficzne NVIDIA GeForce sprzedawane są poniżej sugerowanych cen
Zobacz: TeamGroup przygotował piekielnie wydajne pamięci RAM DDR5

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: NZXT

Źródło tekstu: oprac. własne