DAJ CYNK

Sonos Ray: mały soundbar z ogromnymi możliwościami

Anna Rymsza (Xyrcon)

Sprzęt

Sonos Ray biały pod telewizorem

Jaki soundbar wstawić do małego salonu? Sonos Ray będzie idealny. Nie tylko wypełni pomieszczenie świetnym dźwiękiem, ale też sam połączy się z popularnymi usługami muzycznymi i oczywiście z innymi głośnikami Sonos.

Sonos Ray to najmniejszy i jednocześnie najtańszy soundbar amerykańskiego producenta. Dzięki kompaktowym wymiarom i nienachalnemu wzornictwu będzie świetnie pasował do każdej przestrzeni – nawet „przytulnej” kawalerki w bloku. To dobry start dla osób, którym marzy się domowe kino, ale jeszcze nie mają na nie miejsca. Do Sonos Ray w każdej chwili można będzie dołożyć kolejne głośniki Sonos, by rozbudować scenę akustyczną.

Podobnie jak w przypadku innych kolumn i soundbarów Sonos, można kupić wersję czarną lub białą. W zestawie znajduje się również uchwyt na ścianę.

Sonos Ray czarny z montażem na ścianę

Nowy soundbar jest kompatybilny z licznymi serwisami streamingowymi i może samodzielnie odtwarzać muzykę ze Spotify, Apple Music, Deezera, Tidala czy Amazon Music, a także muzyki przechowywanej lokalnie. Można też korzystać z dostępu do stacji radiowych online, w tym autorskich stacji Sonos. Do kolekcji stacji dołączy SOLARSYSTM, stworzona przy współpracy z Lorde. Soundbarem można sterować z pomocą Apple AirPlay 2 albo pilotem do telewizora. 

Biały Sonos Ray pod TV z ambilight

Konfiguracja i obsługa będą banalnie proste. Zresztą Sonos słynie z tego, że jego głośniki są gotowe do pracy błyskawicznie. Soundbar Ray został wyposażony w system Trueplay, który pozwala dostosować dźwięk do akustyki pomieszczenia. Sprawdzałam tę funkcję na Sonos Five i Sonos One – robi wrażenie niezależnie od rozmiaru głośnika.

Oczywiście nie zabrakło opatentowanej konstrukcji bass reflexu, która zapewni bas idealnie wyważony. Nad jakością tego produktu czuwali muzycy i filmowcy, działający w Radzie Dźwięku Sonos. Sonos Speech Enhancement pozwoli wyłuskać mowę z gorzej udźwiękowionych materiałów, a na noc warto włączyć Night Sound – wtedy efekty specjalne nie wyrwą sąsiadów ze snu.

Ray będzie dostępny w przedsprzedaży na stronie sonos.com od 11 maja, a do regularnej sprzedaży trafi 7 czerwca 2022 w cenie 1399 zł.

Kolorowy Roam w futerale Lorde 

Bezprzewodowy głośnik Sonos Roam – najmniejszy w rodzinie – pojawi się w nowych kolorach. To głośnik w sam raz na wakacje – przenośny, wodoodporny i totalnie bezprzewodowy (ma Bluetooth i Wi-Fi). Poza białym i czarnym można go kupić także w kolorze Olive (inspirowany roślinnością pustyni), Wave (prosto z Lazurowego Wybrzeża) oraz Sunset (zachód Słońca). Nowe kolory głośników będą pasowały tak samo dobrze do nowoczesnych wnętrz, jak i plenerowych imprez.

Sonos Roam Colors – kolory głośników

Lorde i firma Everybody.World stworzyli limitowaną serię etui na głośniki Roam. To po części celebracja uruchomienia nowej stacji radiowej w katalogu Sonos.

Sonos Roam Colors jest dostępny w sprzedaży od 11 maja 2022 w cenie 899 zł.

Na koniec dodam jeszcze, że użytkownicy sprzętu Sonos w USA będą mogli skorzystać z nowego asystenta głosowego: Sonos Voice Control. Asystent działa z Sonos Radio, Apple Music, Deezerem i Pandorą, będzie dostępny od 1 czerwca. Za Oceanem przemówi głosem aktora Giancarlo Esposito, znanego z ról w serialach „Breaking Bad”, „Better Call Saul” i „The Mandalorian”. Asystent wejdzie do innych krajów, ale na razie nie wiemy nic o głosach, językach ani terminach.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Sonos

Źródło tekstu: Sonos, własne