DAJ CYNK

Microsoft wstrzymuje nową usługę. Zabrakło serwerów

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Windows

Microsoft wstrzymuje nową usługę. Zabrakło serwerów

Microsoft dopiero co uruchomił usługę Windows 365 Cloud PC i już musiał ją wstrzymać, a przynajmniej 2-miesięczny, darmowy okres próbny. Firmie z Redmond zabrakło serwerów.

Microsoft najwyraźniej nie oszacował dobrze, jak wielkim zainteresowaniem będzie cieszyć się dopiero co uruchomiona usługa Windows 365 Cloud PC. W jej ramach użytkownicy mogą wykupić dostęp do komputerów w chmurze z zainstalowanym systemem Windows, z których można korzystać w przeglądarce internetowej. W zależności od specyfikacji kosztuje to od 24 do nawet 162 dolarów miesięcznie. Zainteresowani użytkownicy mogli początkowo skorzystać z darmowego, 2-miesięcznego okresu próbnego. To jednak już nieaktualne, bo Microsoftowi zabrakło serwerów.

Windows 365 Cloud PC - zabrakło serwerów

Microsoft tymczasowo musiał zrezygnować z 2-miesięcznego okresu próbnego usługi Windows 365 Cloud PC. Cieszyła się ona tak dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników, że firmie z Redmond po prostu zabrakło serwerów. Zostało to potwierdzone przez Scotta Manchestera, dyrektora ds. zarządzania programami w Microsofcie. Na Twitterze napisał on, że darmowy okres próbny został na razie wyłączony, ponieważ muszą zwiększyć możliwości serwerowe.

Prawdę mówiąc, jestem zdziwiony, że usługa Windows 365 cieszy się aż tak dużym zainteresowaniem. Dostęp do komputera w chmurze nie jest przecież tani. W najniższym abonamencie to 24 dolary miesięcznie, a dostajemy wtedy dostęp do zestawu z 4 GB pamięci RAM, 128 GB na dysku oraz 2-rdzeniowego procesora. Podejrzewam jednak, że darmowy okres próbny sprawił, że wiele osób po prostu postanowiło sprawdzić, jak to działa i niekoniecznie muszą później kontynuować korzystanie z usługi.

Zobacz: Windows 10 zacznie automatycznie blokować niechciane aplikacje
Zobacz: Masz problem z grami na Windows 10? Zainstaluj nową aktualizację

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Microsoft

Źródło tekstu: BleepingComputer