DAJ CYNK

mObywatel dla nieletnich? Owszem, ale pod pewnymi warunkami

Anna Kopeć

Aplikacje

mObywatel ma szansę stać się ulubioną aplikacją uczniów? Młodzież poniżej 18 roku życia z pewnością doceni funkcję mLegitymacja. Można ją szybko aktywować, ale pod pewnymi warunkami.  

mObywatel to jedna z najpopularniejszych aplikacji. Korzysta z niej już około 770 tysięcy Polaków dziennie. Rośnie też liczba młodzieży poniżej 18 roku życia, która po nią sięga. Jest ona dla nich dostępna, ale pod pewnymi warunkami.

mObywatel dla młodych, poniżej 18 roku życia

Aby móc skorzystać z aplikacji mObywatel, należy mieć ukończone 13 lat i posiadać dowód osobisty oraz środek identyfikacji elektronicznej (profil zaufany). Posiadanie dostępu do mObywatel jest na dzień dzisiejszy bardzo pożądane i wygodne. Aplikacja umożliwia bowiem aktywację elektronicznej wersji legitymacji szkolnej. Tym bardziej, że papierowa wersja tego szkolnego dokumentu odchodzi powoli do lamusa

mObywatel pozwoli uniknąć mandatu

Idąc tym tropem, wersja elektroniczna legitymacji, okazana za pośrednictwem mObywatela, może uchronić osobę nieletnią przed mandatem w komunikacji miejskiej oraz zapewnić ulgi podczas wycieczek szkolnych w muzeach i innych instytucjach. Uczeń, posiadając jedynie smartfon, może teraz łatwo udowodnić, że uczęszcza do danej szkoły i jest uprawniony do danej zniżki. 

mLegitymacja szkolna w mObywatel

Legitymację można aktywować za pomocą kodu QR oraz kodu aktywacyjnego, który uczeń otrzyma od szkoły, do której chodzi. Aby tak się stało, szkoła musi współpracować z Ministerstwem Cyfryzacji i być zgłoszona do programu. 

Zobacz: Od września z nową legitymacją. Trzy roczniki dostaną ją za darmo
Zobacz: Nowość w aplikacji mObywatel. Oto jak z niej skorzystać

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Damian Jaroszewski / Telepolis.pl

Źródło tekstu: mObywatel, dziennik.pl