DAJ CYNK

Rząd Tuska wziął się za mObywatel. Spełni twoje życzenie

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Aplikacje

Rząd Tuska wziął się za mObywatel. Spełni twoje życzenie

Aplikacja mObywatel została pobrana już ponad 16 mln razy. Jednak użytkownicy mogą nie zdawać sobie sprawy z jednej rzeczy.

Aplikacja mObywatel cieszy się ogromnym zainteresowaniem Polaków. Niedawno Ministerstwo Cyfryzacji pochwaliło się, że została ona pobrana już ponad 16 mln razy, co czyni z niej najprawdopodobniej najpopularniejszą appkę rządową w Polsce. Jednak wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z tego, że mogą mieć wpływ na jej rozwój.

Zgłoś poprawki do aplikacji mObywatel

Rząd uruchomił wewnątrz aplikacji mObywatel nową funkcję o nazwie "Zgłoś Pomysł". Jest on dokładnie tym, czego można się spodziewać. Każdy użytkownik może zgłosić swój własny pomysł na rozwój appki. Krzysztof Gawkowski, minister cyfryzacji, twierdzi, że każdy jest analizowany i brany pod uwagę.

Dziękujemy za każdy komentarz, także za konstruktywną krytykę, wszystkie głosy są analizowane. Świetnie, że użytkownicy właściwie budują z nami tę aplikację. Zbieramy pojawiające się pomysły, a wewnątrz aplikacji uruchomiliśmy funkcję „Zgłoś Pomysł” po to, by użytkownicy mogli realnie wpływać na rozwój aplikacji.

- powiedział minister cyfryzacji.

Już dzisiaj w aplikacji można między innymi uzyskać dostęp do swoich dokumentów i danych, sprawdzić punkty karne czy historię pojazdu, zgłosić naruszenie środowiska, sprawdzić jakoś powietrza, umówić się na wizytę w ZUS, a nawet opłacić podatki. Od niedawna jest też dostępna funkcja zastrzegania numeru PESEL, z której skorzystało już ponad 1,5 mln Polaków, z czego 415 tys. właśnie za pośrednictwem mObywatela.

Rząd na też ambitne plany rozwoju aplikacji. W przyszłości ma się w niej pojawić funkcja rejestrowania samochodu. Trwają też prace nad modułem "stłuczka", który pozwoli wypełnić protokół zdarzenia drogowego, a także legitymacjami Honorowych Dawców Krwi i Honorowych Dawców Szpiku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne

Źródło tekstu: Ministerstwo Cyfryzacji