DAJ CYNK

Szkoły nie będą musiały szukać dofinansowania Internetu

orson_dzi

Prawo, finanse, statystyki

W związku z planowanym uruchomieniem Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej zmieniły się zasady dotyczące zapewnienia szerokopasmowego dostępu do internetu w szkołach.



W związku z planowanym uruchomieniem Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej zmieniły się zasady dotyczące zapewnienia szerokopasmowego dostępu do internetu w szkołach.

Dotychczas szkoły musiały samodzielnie starać się o dofinansowanie na podłączenie do szybkiego internetu. Teraz to zadanie zostanie powierzone Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), która połączy wszystkie szkoły w Polsce. Zmiana wymagała uchylenia Art. 100 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo Telekomunikacyjne.

OSE obejmie zasięgiem wszystkie szkoły - te, które już mogą korzystać z szybkiego internetu oraz takie, gdzie trzeba wybudować odpowiednią infrastrukturę. W Polsce istnieje ponad 30,5 tys. jednostek oświatowych znajdujących się 19,5 tys. lokalizacji. Jedynie 4,4 tys. lokalizacji znajduje się w zasięgu infrastruktury telekomunikacyjnej umożliwiającej świadczenie usług dostępu do internetu o przepustowości co najmniej 100 Mb/s. 5,8 tys. lokalizacji szkół jest objętych komercyjnymi planami inwestycyjnymi przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Pozostałe szkoły, które nie mają dostępu do szybkiego internetu będą podłączane w ramach kolejnych konkursów I osi PO PC.

Zobacz: Orange kolejną firmą dostarczającą Internet dla szkół
Zobacz: Netia podłączy światłowodami blisko tysiąc szkół
Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji: wielkopolskie szkoły z Internetem Inea

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: mac.gov.pl