DAJ CYNK

Motorola razr 40 ultra w Polsce. Światowy dizajn… i cena

Anna Rymsza

Sprzęt

Motorola razr 40 Ultra podczas robienia selfie

Motorola razr 40 Ultra ponownie udowodni, że styl może łączyć się z zaawansowaną techniką. Przy tym Motorola wprowadzi rozwiązania, dzięki którym jeszcze rzadziej będziesz otwierać swoją „puderniczkę”.

Motorola razr 40 ultra. Większy ekran nie jest potrzebny

Od dawna wiedzieliśmy, że siłą składanych smartfonów będzie ekran na zewnątrz smartfonu i że nowa Motorola razr będzie miała ten ekran bardzo duży. Plotki były prawdziwe. Motorola razr 40 ultra dostała zewnętrzny ekran o przekątnej 3,6 cala – największy dotychczas wśród smartfonów „z klapką”. Ekran ten ma rozdzielczość 1056 × 1066 pikseli, doskonałe kolory i częstotliwość odświeżania do 144 Hz. Fakt, że w tym ekranie znalazło się wycięcie na aparat główny, nie będzie przeszkadzał w wykonywaniu na nim skomplikowanych zadań. 

Już motorola razr 5G pokazała, że na małym ekranie można wiele zdziałać, a razr 2022 rozwinęła tę koncepcję. Najnowsza pozwala właściwie na wszystko, łącznie z oglądaniem seriali z Netflixa. Android przygotowany przez Motorolę jest oczywiście czyściutki, ale nietypowa konstrukcja smartfonu wymaga pewnych dodatkowych funkcji, by użytkownik miał z niej realne korzyści. Do wyboru mamy więc narzędzia do obsługi aparatu i wideorozmów, sporą kolekcję paneli z niezbędnymi narzędziami (pogoda, kontakty, kalendarz, wiadomości, odpowiadanie na SMS-y i w komunikatorach, mapy itp.), a także specjalny panel do sterowania muzyką odtwarzaną ze Spotify. Warto tu przypomnieć, że OPPO również dostarcza taki panel dla swojego Find N2 Flip.

Motorola razr 40 ultra w czasie robienia zdjęcia

Zewnętrzny ekran będzie widoczny przy każdym wyjęciu smartfonu z kieszeni czy torebki. Nie mogło zabraknąć personalizacji, a więc ruchomych tapet i stylów zegara. Co ciekawe, na zewnętrznym ekranie można uruchomić nawet kilka gier dla zabicia czasu. Motorola wymienia tytuły Golf Adventures, Tiger Run i Marble Mayhem.

Otwartą razr 40 ultra możesz postawić na ławie i korzystać z niej w trybie Flex View, to znaczy takim, w którym ekran główny zostanie podzielony między dwie części interfejsu aplikacji. Tym sposobem można wygodnie sterować na przykład aparatem. Jako że smartfon można postawić lub położyć, nie potrzeba statywu do robienia zdjęć w nocy i wszyscy obecni mogą być na zdjęciu grupowym. Idąc za ciosem, Motorola wprowadziła tu tryb fotobudki, który robi serię czterech zdjęć grupie osób.

Dizajn czerpie pełnymi garściami z modelu RAZR V3, ale po rozłożeniu nowego smartfonu nie zobaczymy przycisków, ale atrakcyjny ekran pOLED o przekątnej 6,9 cala i jasności dochodzącej do 1400 nitów. Maksymalna częstotliwość odświeżania tego ekranu to aż 165 Hz. Motorola niezmiennie korzysta z zawiasu składającego ekran w „łezkę”, przy czym tu wykorzystany został wariant z dwiema osiami. Jest cieńszy, a rozprostowany na nim ekran będzie gładki.

Motorola obiecuje błyskawiczne ustawianie ostrości (PDAF) przez aparat główny, wyposażony w matrycę 12 MPix i optyczną stabilizację obrazu. Jego obiektyw f/1,5 ma zapewnić rozmyte tło zdjęciom, co oczywiście sprawdzimy w praktyce. Obok znalazł się 13-megapikselowy aparat ultraszerokokątny z możliwością robienia zdjęć makro. Aparat do selfie i wideorozmów umieszczony w ekranie głównym dostał matrycę 32 MPix. Wisienką na torcie jest dźwięk Dolby Atmos, a wnętrze stanowią podzespoły z najwyższej półki, na czele ze Snapdragonem 8+ Gen 1. Oby tylko niewielki akumulator (3800 mAh) wytrzymał to obciążenie. Choć z drugiej strony… sporo rzeczy będzie można zrobić na małym ekranie zewnętrznym.

W pudełku znajduje się ładowarka Turbo Power 30 W, można też ładować nową „motkę” indukcyjnie z mocą 5 W.

Ceny i dostępność w Polsce

Motorola razr 40 ultra (8/256 GB) będzie dostępna w Polsce natychmiast po premierze. Od 1 do 14 czerwca trwa przedsprzedaż, w której składany smartfon kosztuje 5499 zł. Do Polski razr 40 ultra trafi w wersji czarnej, morskiej oraz oczywiście Viva Magenta – edycji honorującej kolor roku PANTONE. Jeśli kupisz smartfon w przedsprzedaży, możesz skorzystać z programu Trade in, trade up. Pozwala on oddać stary smartfon do recyklingu. W zamian otrzymasz oczywiście kwotę wyceny starego modelu oraz cały 1000 zł zniżki na zakup nowej „motki”.

Smartfon można zamówić w sieciach sprzedaży RTV EURO AGD, Media Expert, Media Markt, x-kom, Neonet oraz Komputronik i u operatorów sieci: Plus, Play, Orange i T-Mobile. W regularnej sprzedaży motorola razr 40 ultra zadebiutuje już 15 czerwca.

Motorola razr 40 Ultra w trzech kolorach

Pełna specyfikacja smartfonu Motorola razr 40 ultra prezentuje się następująco:

czerwiec 2023
188.5 g, 6.99 mm grubości
12 GB RAM
512 GB, (opcje: 256 GB)
-
12 Mpix + 13 Mpix + 32 Mpix
6.9" - AMOLED (1080 x 2640 px, 413 ppi)
Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, 3,19 GHz
Android v.13.0
3800 mAh, TurboPower, USB-C

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Motorola

Źródło tekstu: Motorola, własne