DAJ CYNK

Cyfrowa transformacja w logistyce

orson_dzi

Taryfy, promocje, usługi

DHL we współpracy z Huawei stosuje cyfrowe rozwiązania w codziennej pracy.



DHL we współpracy z Huawei stosuje cyfrowe rozwiązania w codziennej pracy.

Niewydolność tradycyjnego systemu

Logistyka może nie być postrzegana jako nowatorska dla wielu, ale w łańcuchu dostaw zachodzą daleko idące zmiany. WEF (Światowe Forum Ekonomiczne) uważa, że branża logistyczna jest w wielu obszarach bardzo nieefektywna. Na przykład 50% ciężarówek podróżuje na pusto w drodze powrotnej, co niepotrzebnie obciąża środowisko, a także jest niekorzystne dla wyników finansowych firmy. W wielu wypadków wprowadzone zostały samoloty bezzałogowe i roboty. Zasadniczo robią to samo co ludzie, ale robią to szybciej, współpracują z pracownikami i pomagają zwiększyć wydajność o 10-15%.

AR, VR i IoT

DHL Supply Chain jest jedną z pierwszych firm, które na szeroką skalę wdrażają rzeczywistość rozszerzoną (AR) i rzeczywistość wirtualną (VR) w swoich codziennych działaniach. Dzięki udanej próbie wdrożenia AR w Holandii w 2014 roku, DHL Supply Chain rozpoczął kolejny etap Vision Picking Program w USA i Europie. Osoby wybierające są wyposażone w inteligentne okulary, które wizualnie pokazują, gdzie każdy z wybranych przedmiotów ma być umieszczony w wózku. Vision Picking umożliwia składanie zamówień bez użycia rąk w szybszym tempie i przy niższym poziomie błędów.

DHL Supply Chain stosuje IoT (Internet Rzeczy) w swoich operacjach magazynowych, aby zoptymalizować wydajność i uczynić pracę bezpieczniejszą. Do 2020 roku podłączonych zostanie 50 mld urządzeń.

Kolejnym przykładem jest YMS (Yard Management System) w produkcji samochodów. Obok siebie znajdują się setki bram, pod które muszą podjechać odpowiednie ciężarówki we właściwym momencie. To problem, który należało rozwiązać. Chociaż nie jest to skomplikowana operacja, jest ona niezwykle podatna na błędy. Aby rozwiązać ten problem firma Huawei zastosowała w DHL technologię NB-IoT, aby wyposażyć wszystkie bramy w czujnik informujący o tym, czy brama jest aktualnie pusta. Wszyscy kierowcy mają aplikację mobilną, która informuje ich kiedy i dokąd jechać. Skróciło to czas oczekiwania kierowców o 50% i wyeliminowało wszystkie błędy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei