DAJ CYNK

Ericsson wyprodukował w Tczewie milion urządzeń 5G

Marian Szutiak

Wydarzenia

Ericsson Tczew milion urządzeń 5G

Ericsson pochwalił się, że w fabryce Flex w Tczewie wyprodukowano już milion jego urządzeń 5G. Podczas konferencji dowiedzieliśmy się, o jaki sprzęt chodzi.

Polska to jedno z kluczowych źródeł sprzętu 5G firmy Ericsson dla Europy. Duża w tym zasługa fabryki Flex w Tczewie, z której taśm produkcyjnych zjechało milionowe urządzenie 5G szwedzkiej firmy.

Blisko trzy lata temu zdecydowaliśmy się na rozszerzenie produkcji urządzeń radiowych 5G w fabryce Flex w Tczewie. Dzisiejsze wydarzenie jest przełomowe - ogłaszamy wyprodukowanie w Polsce  milionowego urządzenia Ericsson 5G. Ten dzień napawa nas dumą. Chciałbym podziękować całemu zespołowi Ericsson oraz naszemu partnerowi produkcyjnemu Flex. W bardzo szybkim czasie Tczew stał się jednym z głównych ośrodków produkcyjnych firmy, wspierając naszych klientów przy wdrożeniu sieci 5G w całej Europie.

– powiedział Martin Mellor, prezes Ericssona w Polsce

Wyprodukowanie miliona modułów 5G w Tczewie jest świadectwem wzajemnego zaangażowania firmy Ericsson i Flex w dostarczanie wysokiej jakości, niezawodnej sieci komórkowej nowej generacji. Doceniamy zaufanie, jakim Ericsson obdarzył nasze zaawansowane możliwości produkcyjne oraz wiedzę techniczną utalentowanego zespołu w Polsce. Przez 20 lat naszej współpracy dostarczyliśmy sprzęt dostosowany do każdej generacji sieci komórkowych. Szczególne podziękowania należą się naszym pracownikom, za ich pasję i zaangażowanie w wytwarzaniu tych złożonych produktów telekomunikacyjnych, które poprawiają jakość życia.

– dodał Stanisław Motylski, dyrektor generalny fabryki Flex w Tczewie

Stanisław Motylski (Flex) i Martin Mellor (Ericsson)
Stanisław Motylski (Flex) i Martin Mellor (Ericsson)

Produkowany w Tczewie sprzęt to przede wszystkim urządzenia baseband oraz moduły radiowe. Jedne i drugie stanowią wyposażenie stacji bazowych. Baseband to komputer odpowiadający za obróbkę danych, połączony światłowodem z z modułem radiowym. W nim z kolei następuje modulacja sygnału radiowego, który następnie trafia do anteny nadawczo-odbiorczej, a stamtąd trafia w eter.

W kwietniu tego roku Ericsson rozpocznie produkcję radia najnowszej generacji, dwuzakresowego Radia 4490, które zużywa o 25% mniej energii i jest lżejsze od obecnego produktu.

Flex Tczew produkcja

Zobacz: Orange wybrał Ericssona do budowy sieci rdzeniowej 5G
Zobacz: Nokia i Ericsson wstrzymują dostawy dla rosyjskich telekomów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Jan Orlowski / Shutterstock.com, Ericsson

Źródło tekstu: Ericsson