Najlepsze komedie na Netflix - październik 2020
Pogoda już coraz brzydsza, a na dworze coraz szarzej. Aż się prosi o poprawę nastroju przy jakiejś dobrej komedii. I tutaj z pomocą przychodzi portal TELEPOLIS.PL. Obejrzeliście już polecane komedie z poprzedniego zestawienia? Tym razem wracamy z całkowicie nowymi propozycjami.

Pierwsza nasza propozycja to film z 2014 o tytule Milion sposobów jak zginąć na zachodzie (A Milion Ways to Die in the West). To komedia naprawdę absurdalna i jednocześnie bardzo innowacyjne podejście do westernów. Nie zobaczycie tutaj co prawda Clinta Eastwooda, który serią z biodra radzi sobie z szajką bandytów, ale to nie znaczy, że nie ma na co patrzeć. Film jest pełen humoru, który jest jednocześnie głupi i inteligentny. Tak przynajmniej określiła to recenzentka Claudia Puig z USA Today. Zostaje tylko się zgodzić, ciężko znaleźć film podobnej klasy. Produkcja opowiada o handlarzu owcami, który próbuje odzyskać ukochaną. Brzmi nudno? Szybko w mieście pojawia się tajemnicza kobieta powiązana z bandytami. W zamian za pomoc w odzyskaniu dziewczyny, bohater pomoże jej poradzić sobie z hersztem bandytów. W filmie zobaczymy wiele wydarzeń kpiących nie tylko z logiki, ale i politycznej poprawności. W rolach głównych zobaczymy takich aktorów jak Seth MacFarlane, Charlize Theron, Amanda Seyfried i Liam Neeson.
Drugi tytuł w naszym zestawieniu to The School Nurse Files. To kolejna propozycja dla fanów absurdalnych komedii, jednak tym razem jest to oferta dla miłośników azjatyckich seriali. Produkcja może niektórym wydać się kiczowata, ale to wszystko część planu. Serial ma sześć odcinków i opowiada historię pielęgniarki szkolnej, które ze świecącym zabawkowym mieczem walczy z demonami, które tylko ona jest w stanie zobaczyć. Niestety, nie wszyscy doceniają jej poświęcenie dla szkoły. W końcu jednak znajduje sobie towarzysza broni. Serial zadebiutował na platformie Netflix w tym tygodniu, a to oznacza, że jest jeszcze pachnący nowością.



Trzecia polecana przez nas pozycja to anime The Disastrous Life of Saiki K. To opowieść o tytułowym Kusuo Saikim, który jest człowiekiem ze wszech miar niezwykłym. Mając 14 dni zaczął mówić bez użycia głosu, mając miesiąc chodził w powietrzu. Po pierwsze zakupy teleportował się mając roczek. Teraz ma w zasadzie wszystkie moce nadprzyrodzone świata. Telekineza? Jest. Jasnowidzenie? Oczywiście. Czytanie w myślach? Tu jest jeden wyjątek - nie umie czytać w myślach jednego kolegi, który ma zbyt proste rozumowanie. Opętanie? Pewnie, że tak. Do tak niezwykłego człowieka w naturalny sposób ciągną wszystkie inne specyficzne osoby. Wystarczy wspomnieć dziewczynę, która sama się obwołała idealną i chłopaka, który myśli, że jest wybrańcem, ale ze strachu zamyka się w toalecie.
A może coś dla fanów klasyki? Nie ma chyba żadnej bardziej klasycznej komedii od takich, w której występuje Rowan Atkinson? Nie jest to tym razem nic z serii o Jasiu Fasoli, tym razem aktor wciela się w postać o agenta o imieniu Johny English. Nazwanie go jednak agentem to lekka przesada, był on niezdarnym pracownikiem biurowym. W sytuacji, w której giną wszyscy agenci wywiadu został tylko on. Wtedy już nie można wybrzydzać. Nasz dzielny agent podejmie się próby ocalenia całej Wielkiej Brytanii. Na swój sposób oczywiście. Film jest z 2003, jednak dalej bawi jak kiedyś.
Fanom seriali polecamy niemiecką produkcję Jak sprzedawać dragi w sieci (szybko) (How to Sell Drugs Online (Fast)). Nie, to nie jest poradnik (chociaż...). To opowieść o tym jak nastolatek i jego przyjaciel otwierają największy w Europie sklep z narkotykami online. Wszystko po to, by nasz główny bohater odzyskał swoją ukochaną. I kto tu mówił, że Niemcy nie mają romantyzmu? Serial ma już dwa sezony, a w przyszłym roku pojawi się trzeci. Każdy sezon ma po sześć odcinków.
Lubicie kreskówki, ale jednak nieszczególnie takie w estetyce anime? Zdecydowanie najbardziej znaną zachodnim serialem animowanym jest Miasteczko South Park (South Park). Serial zadebiutował w 1997 roku, gdzie pierwszym pilotażowym odcinkiem byłą Sonda analna Cartmana. Epizod ten powstał przy wykorzystaniu animacji wycinankowej, przy następnych z kolei użyto oprogramowania, które taki styl imituje. Serial porusza kontrowersyjne tematy, nie stroi od ciętego języka, a nawet takiego....nieparlamentarnego. Powstały już 23 serie tego serialu, a na Netfliksie obejrzycie pierwszy oraz kilka ostatnich. Wystarczająco, aby zapoznać się z uniwersum Miasteczka South Park. Miejsca, gdzie wszystko jest możliwe. Dosłownie.
Widzowie wolący nowsze produkcje powinni zapoznać się z filmem Boscy piłkarze (Que baje Dios y lo vea). To produkcja, która opowiada o młodym księdzu, który szkoli niezbyt skoordynowanych mnichów. Mnisi muszą wykazać się nowoodkrytym talentem piłkarskim, inaczej ich klasztor zostanie przekształcony w hotel. Hiszpanie słyną z bardzo dobrej kinematografii i tutaj również udowodnili, że umieją zrobić dobry film. Powstał on w 2017 i bez problemu można go znaleźć w serwisie Netflix. Warto choćby dla widoku treningu w mnisich habitach.
Kolejna pozycja również przeznaczona jest przede wszystkim dla fanów klasycznej komedii. Faceci w czerni (Men in Black) to film z 1997, który doczekał się też drugiej i trzeciej części. Opowiada on o agentach zajmujących się pewnymi bardzo specyficznymi osobnikami. Chodzi o kosmitów. Niektórych trzeba ustawić do pionu, innych usunąć, czasem trzeba wyczyścić pamięć ludziom, którzy widzieli za dużo. Nie zabraknie też posiłkowania się renomowaną prasą, taką jak największe brukowce. Dzień jak co dzień. W rolach głównych wystąpili Will Smith oraz Tommy Lee Jones.
Szukacie kreskówki, która nie jest anime i jednocześnie nie epatuje wulgaryzmami jak South Park? Najlepiej sięgnąć po serial Totalna porażka (Total drama). Kanadyjczycy słyną z bardzo bogatej sceny zajmującej się filmami animowanymi i bardzo słusznie - Totalna porażka to jedna z najzabawniejszych produkcji jakie powstały. To bezlitosna kpina z programów typu reality show. Zobaczymy tam wszystkie możliwe najbardziej przerysowane typy osobowości, rozwijające się relacje pomiędzy nimi i absurdalne konkurencje, w których uczestnicy programu będą musieli brać udział. Na platformie Netflix można zobaczyć dwa pierwsze sezony (i według mnie - najlepsze).
Przedostatni tytuł na naszej liście to anime, które jest przeznaczone dla osób szukających czegoś, co bezpiecznie mogą obejrzeć z całą rodziną. Każdy może się dobrze bawić oglądając serial Teasing Master Takagi-san. To bardzo ciepła i wręcz urocza komedia o dwójce gimnazjalistów. Główny bohater to Nishikata, który za wszelką cenę chce wreszcie wygrać w jakiejś grze lub zrobić dowcip tytułowej Takagi. Dziewczyna zawsze wygrywa, ale tak naprawdę ma zupełnie inny cel. Wszystkim, którzy chcą zobaczyć jak Takagi roztapie serce Nishikacie proponujemy natychmiastowe udanie się na platformę Netflix. Jest co oglądać. Główne role mają Rie Takahashi (Emilia z Re:Zero, Megumin z anime Konosuba i Mash Kyrielight z Fate/Grand Order) oraz Yuki Kaji (Satoru Asahina z Shinsekai Yori, Eren Jaeger z Attack on Titan oraz Issei Hyoudou z HighSchool DxD).
Ostatnim filmem, który polecamy jest Żywot Briana (Life of Brian). To dzieło słynnej grupy komików Monty Python. Zobaczymy tutaj losy Briana, który urodził się tego samego dnia co Jezus Chrystus, a nawet Trzej Królowie przez chwilę myśleli, że to do niego mają przyjść z darami. To inteligentna satyra na produkowane wtedy taśmowo filmy o tematyce okołoreligijnej. Sam Brian ma różne perypetie związane z Rzymianami oraz różnymi Frontami Wyzwolenia Judei. To film, który chyba nigdy się nie zestarzeje.