DAJ CYNK

Test zegarka Honor Watch Magic - niedrogi smartwatch wytrzymujący tydzień na baterii

Marian Szutiak

Testy sprzętu

Wygląd zewnętrzny i ergonomia

Honor Watch Magic to bardzo dobrze wyglądający zegarek, szczególnie w czarnej wersji kolorystycznej z dwukolorowym paskiem. Do tego urządzenie jest dosyć małe oraz bardzo lekkie. Używany przeze mnie na co dzień Samsung Galaxy Watch 46 mm to przy tym niemal cegła. Ponadto pasek nie powoduje pocenia się ręki w miejscu noszenia zegarka, co zasługuje na pochwałę. Honor Watch był przez kilka dni noszony przez osobę, która generalnie nie lubi niczego nosić na nadgarstku, „bo wszystko przeszkadza”, jednak w przypadku produktu marki Honor usłyszałem stwierdzenie, że „zegarek nie przeszkadza”. To w przypadku tej osoby duży komplement.

Z przodu zegarka znajduje się okrągły wyświetlacz o średnicy 1,2 cala, otoczony wykonanym z tworzywa sztucznego pierścieniem z rożnymi napisami i znakami. Nie jest on niestety ruchomy. Po prawej stronie znajdują się dwa okrągłe przyciski. Można je obracać, ale nie powoduje to żadnego efektu. Górny przycisk służy do przechodzenia z ekranu głównego do listy aplikacji i z powrotem. Dolny przycisk uruchamia aplikację Ćwiczenia, pozwala również na pewne interakcje wewnątrz różnych aplikacji. Na przykład możemy nim rozpocząć odmierzanie czasu w Stoperze.

Na plastikowym spodzie zegarka znajduje się czujnik tętna oraz dwa metalowe złącza służące do ładowania wbudowanego akumulatora. W pobliżu dolnej części paska znajdziemy jeszcze niewielki otwór. Jest on potrzebny między do prawidłowej pracy barometru, w który wyposażony jest zegarek. Spód zegarka przykręcony jest do reszty urządzenia czterema śrubkami.

Wyświetlacz

Honor Watch Magic ma okrągły wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,2 cala. Przy rozdzielczości 390 x 390 pikseli daje to zagęszczenie punktów na poziomie 326 ppi. Dzięki temu obraz na ekranie jest zawsze ostry, a zauważenie poszarpanych krawędzi praktycznie niemożliwe.

Jakość obrazu na wyświetlaczu jest wystarczająca do prezentowania tych informacji, które testowany zegarek jest w stanie zaprezentować. Zarówno pod względem dostępnych kolorów, jak i kontrastu. Maksymalna jasność wyświetlacza mogłaby być jednak nieco wyższa, ponieważ odczytywanie zawartości ekranu w momencie, gdy padają na niego promienie słoneczne, nie należy do najwygodniejszych czynności.

Jasność ekranu możemy ustawić ręcznie (5 stopni) lub zaufać automatycznej regulacji. Ta ostatnia pracuje poprawnie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News